Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • slajd_05
  • Slajd_03
Reklama

Misterium Drogi Krzyżowej - fotoreportaż

Email Drukuj

Za nami pierwsze z misteriów, które zostało wystawione w Strumieniu. Ulicami Strumienia przeszła Droga Krzyżowa. Misteria w Gminie Strumień przygotowane są już po raz dziesiąty. W rolę ewangelicznych postaci wcielają się mieszkańcy Gminy Strumień, reżyserem wydarzenia jest ks. Stanisław Binda z Parafii św. Barbary w Strumieniu...

Dzieło mieszkańców ubogaca przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy. Warto tu podkreślić, że aktorzy corocznie otrzymują nowe role do odegrania. Przygotowują również scenografię. Pierwszą częścią misteriów jest Droga Krzyżowa, która przeszła ulicami Strumienia w niedzielę 13 marca. Kolejne misterium to uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i ta właśnie scena zostanie odegrana w Niedzielę Palmową o godz. 10.00 na strumieńskim Rynku. Ostatnią część misteriów będzie można zobaczyć  w Wielką Niedzielę po Wigilii Paschalnej – będzie to scena Zmartwychwstania.
Misteria w Strumieniu to już tradycja. Dzięki zaangażowaniu Parafii św. Barbry i mieszkańców możemy podziwiać to niezwykłe dzieło dające szczególną atmosferę przed Wielkanocą. Strumieńskie misteria w tym roku są wystawiane już po raz dziesiąty. W rolę Chrystusa w tym roku wcielił się Aleksander Malinowski.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk