Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • slajd_05
  • Slajd_02
  • Slajd_03
Reklama

Zlot kolekcjonerów

Email Drukuj

 

21 kwietnia już po raz czwarty w Strumieniu odbył się Zlot Kolekcjonerów. Tym razem zbieracze gościli w salach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury...

 

Podczas poprzednich edycji zwiedzający mieli okazję zobaczyć m. in. kolekcje: temperówek, pluszaków, starych monet, naparstków, zegarów, piasków z różnych stron świata, medali, czy modeli statków. W tym roku uczestnicy pokazali m. in. zbiory starych kartek pocztowych, pamiątek birofilistycznych, kostek Rubika, samochodzików, dinozaurów oraz plakatów, płyt i zdjęć związanych z zespołem Skaldowie.

Strumieński Zlot Kolekcjonerów to nie tylko impreza, na której można zaprezentować swoje zbiory, spotkanie ma również charakter konkursu. Specjalnie powołana komisja ocenia kolekcje pod względem oryginalności, pomysłowości, walorów estetycznych czy edukacyjnych oraz oczywiście liczby eksponatów.

Wśród tegorocznych uczestników zwycięzcą został Piotr Ciemała z potężną kolekcją pamiątek pontyfikatu Jana Pawła II, a na drugim miejscu uplasowali się panowie Bronisław Świeży z kolekcją birofilystyki i pocztówek oraz Klaudiusz Zawada wierny fan zespołu Skaldowie.

Ponadto w zlocie wzięli udział:

Ryszka Jan, Pruchna - 5000 widokówek zbieranych od 50 lat

Ciemała Piotr (13 lat) Puńców - temperówki, aniołki

Gonska Sławomir (15 lat) Bąków - kostki Rubika

Jadach Julianna (6 lat) Strumień - figurki, konie, obrazki, pamiątki z wakacji

Jadach Kamil (13 lat) Strumień – samochody, plakaty

Jadach Oliwia (14 lat) Strumień - książki, maskotki, figurki Walta Disneya

Marciniak Dawid (13 lat) Pszczyna - znaczki, monety, komiksy

Wydra Grzegorz (9 lat) Pruchna - autka

Wydra Jakub (8 lat) Pruchna - dinozaury

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk