Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • Slajd_03
  • slajd_04
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • slajd_05
Reklama

"Noc Andersena" - fotorelacja

Email Drukuj

 

W nocy z piątku na sobotę 13/14 kwietnia w MGOK-u odbyła się kolejna Noc Andersena, w której udział wzięły dzieci z całej gminy. Impreza rozpoczęła się o godz. 20.00 w siedzibie ośrodka kultury...

 

 

Pierwszym punktem nocnej przygody było stworzenie przez wszystkich uczestników adaptacji filmowej, baśni „Księżniczka na ziarnku grochu”. Po podzieleniu się na grupy, każdy zespół odpowiadał za swoje zadanie, więc oprócz aktorów na planie filmowym znaleźli się również scenarzyści, operatorzy kamery, czy obsługa techniczna.

Gdy zapadł zmierzch, mali poszukiwacze skarbu udali się na strumieński rynek, gdzie czekały na nich zadania oraz zagadki, wskazujące kierunek dalszej wędrówki. Po wykonaniu wszystkich zadań, zanim ratuszowy zegar wybił północ, dzielni uczestnicy dotarli na zaplecze cukierni Olanda. W środku czekali już cukiernicy, którzy zapoznali wszystkich z metodą wałkowania oraz dekorowania ciasta francuskiego, po czym każdy mały cukiernik mógł stworzyć swoje wyjątkowe ciasteczko. W czasie kiedy smakołyki się piekły, właścicielka Olandy, pani Aleksandra Szostek przedstawiła historię 65-letniej cukierni. Chwilę później ciastka były gotowe - cieplutkie, kruche, pachnące i przede wszystkim pyszne. Po słodkiej uczcie, poszukiwacze przygód otrzymali od pani Oli ostatnią zagadkę, która doprowadziła ich do kufra pełnego skarbów. Co zawierał skarb? Tajemnica!

Po powrocie do ośrodka kultury, na uczestników czekała projekcja filmów na dużym ekranie oraz profesjonalne studio fotograficzne, gdzie można było się poczuć prawdziwą modelką lub modelem.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk