Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • Slajd_03
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • slajd_05
  • slajd_04
Reklama

Glass Duo - fotorelacja

Email Drukuj

 

Kolejna, przedostatnia odsłona Miesiąca Kobiet już za nami – w minioną sobotę odbył się bowiem koncert niesamowitego duetu muzycznego Glass Duo...

 

Artyści pochodzący z Trójmiasta, i będący jedynymi Polakami , którzy kontynuują tradycję sięgającą aż XII wieku zachwycili blisko setkę zgromadzonych widzów kunsztem tworzenia muzyki poprzez pocieranie o rant kieliszka wilgotnymi opuszkami palców. A kieliszki, szklana harfa, czy jak kto woli - anielskie organy, śpiewały tego wieczoru wszystkim tym, którzy w instrumencie Glass Duo dostrzegli nie tylko oryginalny, ale też, a może przede wszystkim, profesjonalny i pełnowartościowy instrument.
Największa szklana harfa na świecie pobudzona do życia subtelnym dotykiem wydała z siebie kompozycje zarówno takich mistrzów jak Bach, Mozart, utwory pisane ręką Czajkowskiego, Musorgskiego, Bartoka, czy wreszcie Chopina i Szymanowskiego.
Glass Duo swoją szklaną muzykę wynieśli na sceny znanych sal koncertowych, a przełamując stereotypy wzbogacili scenę muzyczną w dźwięki subtelne, wyrafinowane, niepowtarzalne.

Zdjęcia wykonała Inga Gruszka (córka Mariusza):

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk