Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • slajd_06
  • slajd_04
Reklama

Mediawave Festival w Strumieniu - fotoreportaż

Email Drukuj

W sobotni wieczór w auli strumieńskiego gimnazjum doszło do bardzo ciekawego i niecodziennego wydarzenia kulturalnego. Zawitali do Strumienia muzycy z odległego  Petersburga i zaprezentowali wszystko co najpiękniejsze w rosyjskiej muzyce: niesamowite melodie, przepiękne poetyckie opowieści, melancholię, ale też energię i mistrzowskie wykonawstwo...

Można było wysłuchać operowych pieśni śpiewanych z zadziwiającą swobodą i lekkością, instrumentu gusli w absolutnie wirtuozerskim wykonaniu oraz podziwiać karkołomne figury muzyczne grane na skrzypcach. Wszystko z wielką muzyczną klasą, wdziękiem i swobodą, które mogą prezentować tylko muzycy najwyższej klasy. Przez chwilę atmosferę artystycznej uczty wzbogacił mały Wania, a momenty kiedy publiczność włączyła się w śpiewanie, były po prostu magiczne.

Koncert najpiękniejszych rosyjskich romansów to pierwszy akt uczestnictwa Ośrodka Kultury w realizowanym w świecie od wielu lat międzynarodowym przedsięwzięciu artystycznym noszącym nazwę  Mediawave. Twórcy festiwalu realizują ideę wymiany kulturowej w wielu aspektach - muzycznym, filmowym, teatralnym, a nawet kulinarnym. Dzięki ogólnonarodowemu zasięgowi tej prestiżowej imprezy i faktowi przynależenia do niej ośrodka kultury, w przyszłości w Strumieniu pojawią się twórcy z wielu miejsc na świecie. Posłuchamy więc wspólnie donieckich Kozaków, zespołów z Rosji, Słowacji, Węgier, a może nawet z Chin, Mongolii  czy Senegalu. Wszystko przed nami!

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk