Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_04
  • Slajd_03
  • slajd_05
  • slajd_06
Reklama

Wieczór z Szymborską - fotoreportaż

Email Drukuj

17 listopada w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej odbył się Wieczór poezji Wisławy Szymborskiej pod nazwą "Chwilami życie bywa znośne”"..

 

 

Organizatorem spotkania był Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu. Scenariusz przygotowały Anita Świtała i Anna Głowinkowska. Program składał się z komentarza biograficznego urozmaiconego recytacją wierszy noblistki oraz prezentacji multimedialnej, którą przygotował Jędrzej Głowinkowski. Autorem pięknej scenografii był Bogusław Żydek, a oprawą muzyczną, nagłośnieniem i oświetleniem zajął się Piotr Ryszka. W przedstawieniu najpiękniejsze wiersze Szymborskiej recytowali: Anna Grygierek, Joanna Solarczyk, Anna Mazur, Henryka Brańczyk, ks. Szymon Beczała, Jarosław Mazur, Zbigniew Podyma, Ewa Sabiniok, Natalia Żylewska, Julia Maślanka, Barbara Heczko, Anna i Jędrzej Głowinkowscy.

Najważniejszym zamysłem organizatorów było pokazanie niezwykle ciekawej historii życia kobiety nieprzeciętnie inteligentnej, skromnej, interesującej, ciepłej. Taką właśnie opowieść o niezwykłej kobiecie usłyszeli przybyli na to spotkanie widzowie.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
0 #2 anula 2012-11-21 15:49
Chociaż poezja dziś nie jest najpopularniejs zą ( a szkoda) rozrywką, to było nas ponad 50 osób. Sporo młodzieży.
 
 
0 #1 iza 2012-11-20 11:07
jak była frekwencja?
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk