Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_04
  • slajd_06
  • slajd_05
Reklama

Relacja z warsztatów kulinarnych

Email Drukuj

27 marca odbyły się w Zabłociu warsztaty kulinarne pn. Wokół Wielkanocnego stołuę. Organizatorem imprezy były świetlice środowiskowe Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu, które w ten sposób chciały przybliżyć kulinarne zwyczaje związane z Wielkanocą...

AKTUALIZACJA: WIDEO

Każda placówka samodzielnie przygotowała menu, a znalazły się w nim: kanapeczki wiosenne  
z przeróżnymi pastami, nadziewane jajeczka,  sałatka jarzynowa, faszerowane szyneczki, mini babeczki wielkanocne i wiosenne ślimaczki” z ciasta francuskiego. Zgodnie z tradycją, o której w piękny sposób opowiedziała zaproszona na tą okazję Pani Janina Motylewska, na stole pojawił się żur z białą kiełbasą, regionalny murzn Wielkanocny” oraz pisanki i baranek. Całość dopełnił wystrój stołów przygotowanych przez uczestników pod okiem Pani Agaty Gruszki, florystki z Chybia. Do tak przygotowanych stołów, uginających się od pyszności, zaproszono wszystkich uczestników, by podczas degustacji ocenili wspólną pracę. Wszystkie dania zostały ocenione celująco! Kulinarna wiedza została pogłębiona przez uczestników i może ktoś będzie miał ochotę zgłosić się  w przyszłości do telewizyjnego programu kulinarnego. Gorąco polecamy.

 

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Dodaj komentarz

UWAGA:
Komentarze anonimowe publikowane są po zatwierdzeniu ich przez redakcję.
Prawo do autopublikacji otrzymują konta zarejestrowane (po 5 komentarzach zgodnych z regulaminem)


REGULAMIN DODAWANIA KOMENTARZY

Kod antysapmowy
Odśwież


Damsoft Wędkarstwo-śląsk