Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • slajd_04
Reklama

Piknik Majowy w Pruchnej - relacja

Email Drukuj

26 maja odbył się w Pruchnej, po raz pierwszy, „Piknik Majowy”. Jego organizatorzy i współorganizatorzy czyli Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Pruchna”,  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu, Koło Gospodyń Wiejskich z Pruchnej, Ochotnicza Straż Pożarna z Pruchnej oraz Zespół Szkół z Pruchnej zadbali o to, by był to czas relaksu i dobrej zabawy...

 

W części artystycznej, rozpoczynającej piknik,  wystąpiły dzieci z życzeniami z okazji Dnia Matki, grupa bębniarska „Marafiki” i zespół „Revers”  działające przy świetlicy środowiskowej w Pruchnej, przedszkolaki w inscenizacji pt. „Majowa Łąka”, zwyciężczynie konkursu mini listy przebojów z utworem pt. „Ko-ko, ko-ko, Euro spoko” i nieco starsi koledzy z gimnazjum w pokazie tańca towarzyskiego. Odbył się także krótki recital dla Mam w wykonaniu Waldemara Gabzdyla. Następnie strażacy zaprezentowali swoje umiejętności związane z ratowaniem ludzkiego życia, a zaraz potem zaprosili wszystkich chętnych do obejrzenia wozów i ich wyposażenia.

Ku uciesze najmłodszych i ich rodziców pogoda dopisała i maluchy mogły poskakać na dmuchanym zamku, pobawić się na placu zabaw lub wziąć udział w zabawach sportowych z nagrodami albo też zjeść watę cukrową, lody, ciastka czy gofry. Starszych uczestników kusiła kiełbaska z grilla, golonka i grochówka. Tak udane popołudnie zachęcało do zabawy, a za sprawą zespołu Apollo’s można było bawić się do ciemnej nocki.

Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, „w gromadzie siła”. Tak też było w przypadku organizatorów, którzy wspólnymi siłami bardzo postarali się, by majowa impreza dostarczyła samych dobrych wspomnień i ze swej strony zagwarantowali moc atrakcji i wrażeń.

 

 

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
+1 #1 vvd 2013-06-01 13:20
porta niby strumieński a opisuje się wszystkie imprezy oprócz strumieńskich.
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk