Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • slajd_05
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • slajd_04
  • Slajd_03
Reklama

Wiedeńska przygoda

Email Drukuj

W dniach 29.07-01.08.2013r. Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum "Canzonetta" ze Strumienia pod dyrekcją Tamary Nowok i Agnieszki Gawron-Gaszczyk miał okazję przeżywać swoją wielką światową przygodę z muzyką...

 


W tych dniach, bowiem w Wiedniu miał miejsce Światowy Festiwal Pokoju - World Peace Choral Festival. Festiwal odbywał się po raz czwarty i rokrocznie zrzesza ponad tysiąc uczestników z całego świata. W tegorocznej edycji wzięły udział 32 chóry z Europy, Azji i Ameryki. Dla strumieńskiego chóru dodatkowym wyróżnieniem był fakt, iż został on zaproszony do udziału przez organizatorów i jako jedyny reprezentował nasz kraj.

Uczestnictwo w zmaganiach konkursowych zakończyło się dla "Canzonetty" ogromnym sukcesem. Chór wywalczył III miejsce - Bronze Award, a jego brzmienie, emisja i kultura wokalna zyskały ogromne uznanie wśród jurorów.

Dla młodych śpiewaków udział w konkursie to nie koniec tej muzycznej przygody. Do niewątpliwych atrakcji tego wyjazdu zaliczyć należy możliwość koncertowania i zwiedzania siedziby ONZ, koncert na dziedzińcu Pałacu Schönbrunn, koncert otwarcia przed Ratuszem jak również udział w wieczorze integracyjnym z wszystkimi uczestnikami Festiwalu. Wspólnym śpiewom i zabawom nie było końca.

Zwieńczeniem wiedeńskiej przygody był Koncert Galowy w słynnej Golden Hall, Musikverein. Możliwość występowania w miejscu gdzie swoją obecność zaznaczyli kompozytorzy i muzycy światowej sławy - Mozart, Strauss - przysporzyła zarówno śpiewakom jak ich dyrygentkom i opiekunom ogromnych wzruszeń. Łzy radości dzielili razem z rodzicami i bliskimi, którzy w licznej grupie podążyli śladami swoich pociech, by móc je zobaczyć na deskach jednej z najsłynniejszych na Świecie sal koncertowych.

Mimo ogromu atrakcyjnych przeżyć, najmilszych chwil chórzyści i opiekunowie doznali po powrocie do swojego miasteczka, gdzie mimo późnej pory, oczekiwał ich tłum mieszkańców wraz z przedstawicielami władz miasta by móc pogratulować i cieszyć się wielkim sukcesem "Canzonetty"

Za możliwość przeżycia „wiedeńskiej przygody” Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum "Canzonetta" wraz z dyrygentkami dziękują pani Burmistrz Strumienia - Annie Grygierek, wszystkim sponsorom, dyrektorowi Szkoły Podstawowej - Beacie Greń, dyrektorowi Gimnazjum - Lilli Salachnie-Brzozie oraz wszystkim rodzicom. Podziękowania kierujemy również na ręce wspaniałych akompaniatorów - pani Marii Sladek, pana Przemysława Wójtowicza i Dawida Gruszki oraz opiekunów - pani Halinie Smol, pani Annie Józwik. Panu Mariuszowi Gruszce dziękujemy za dokumentację fotograficzną.

dyrygentki
Tamara Nowok i Agnieszka Gawron-Gaszczyk

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk