Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_06
  • Slajd_03
  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_01
Reklama

Mali konstruktorzy w Gliwicach

Email Drukuj

9 listopada grupa dzieci ze świetlic środowiskowych z Pruchnej i Zbytkowa pojechała do Gliwic, na warsztaty robotyki. Podczas zajęć każdy uczestnik mógł samodzielnie przygotować robota, a potem zaprezentować jego umiejętności podczas walk SUMO...

Można było również, z innych zestawów klocków LEGO, zbudować wiatraki i różnego rodzaju maszyny napędzane silniczkami elektrycznymi. Pomysłów było wiele. W wolnej chwili każdy mógł wziąć udział w wyścigach elektronicznych robaczków, pobawić się robo-wężem, nauczyć się obsługi zdalnie sterowanego robota albo poobserwować pracę drukarki 3D. Dla jeszcze większej frajdy uczestnicy wyjazdu mogli osobiście stanąć na ringu SUMO i tam sprawdzić swoje siły.

Na zakończenie cała grupa udała się na bezpłatne lody, sałatki owocowe i zdrowe soki. Z rozmów z uczestnikami wynika jasno: ROBOTY GÓRĄ!

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk