Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • Slajd_03
  • slajd_05
  • slajd_06
Reklama

Sztuka współczesna oczami młodych

Email Drukuj

 

W piątkowy ranek, 24 stycznia 2014 roku grupa młodzieży z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu i świetlic środowiskowych wyruszyła na niecodzienne spotkanie ze sztuką...

Punktem docelowym było, mieszczące się w fabryce Schindlera przy ulicy Lipowej 4 w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Tam, młodzież działająca w projekcie „Zbiorowa Inicjatywa Przestrzenna - Artspace”, miała za zadanie dowiedzieć się jak najwięcej o współczesnych formach sztuki ze szczególnym uwzględnieniem instalacji artystycznych.
Podczas zajęć edukacyjnych omawiających sztukę interpretacji, młodzi ludzie zostali podzieleni tak, by samodzielnie zmierzyć się z tym trudnym wyzwaniem, na podstawie wybranych przez siebie dzieł. Uzupełnieniem pozyskanej dotychczas wiedzy i świeżo nabytych umiejętności było odwiedzenie wystawy „Pamięć. Rejestry i terytoria”
w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.
Na zakończenie dnia pozostała jeszcze chwila na posiłek i dyskusje na temat przeżyć, których wszyscy doświadczyli, a które zostaną wykorzystane w trakcie realizacji projektu.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk