Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • slajd_06
Reklama

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Email Drukuj

22 listopada najmłodsi czytelnicy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Drogomyślu i w Pruchnej spotkali się z panią Renatą Piątkowską - znaną i cenioną autorką książek dla dzieci...

W Drogomyślu spotkanie dla uczniów klas I-III odbyło się w siedzibie szkoły. Z kolei w Pruchnej spotkanie miało miejsce w sali widowiskowej Gminnego Centrum Integracji Wsi. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III, a także dzieci w wieku przedszkolnym.

Renata Piątkowska mieszka w Bielsku-Białej, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, ma dwoje dzieci. Do pisania inspirują ją codzienne sytuacje. Dotychczas wydała 21 książek - wszystkie cieszą się ogromną popularnością. Są wśród nich m.in. „Opowiadania dla przedszkolaków”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Lemoniadowy ząb”, „Dziadek na huśtawce”, "Nie ma nudnych dni" czy "Przygoda ma kolor niebieski". Pisarka wyjaśnia w nich m.in. znaczenie świątecznych zwyczajów, przybliża najmłodszym temat polskich przysłów oraz przesądów. Warto podkreślić, że książki pani Piątkowskiej otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia. „Opowiadania z piaskownicy” zostały umieszczone na Złotej Liście Książek dla dzieci polecanej przez Fundację ABC XXI – patronującej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Z kolei zbiór opowiadań „Nie ma nudnych dni” został nominowany do nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, a książka „Na wszystko jest sposób” została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Opowiadania pisarki pełnią ważną funkcję rozrywkową i edukacyjną. Mówią o sytuacjach prawdziwych, znanych dzieciom z codziennego życia i uczą rozumieć otaczający świat. W czasie spotkania pani Renata Piątkowska prezentowała fragmenty swoich książek, mówiła o okolicznościach powstania swoich utworów, podkreślała wartość czytania. Dzieci zadawały wiele pytań, na które autorka chętnie odpowiadała. Spotkanie „na żywo” z osobą piszącą było dla nich niesamowitym przeżyciem.

Jednym z najważniejszych celów spotkania autorskiego była promocja książek i czytelnictwa. Warto zwrócić uwagę, że czytanie dostarcza ogromnej wiedzy, rozwija język, pamięć i wyobraźnię. Wspiera rozwój psychiczny dziecka, kształtując jego wrażliwość, rozbudzając jego zainteresowania i ucząc myślenia. Czytanie jest wreszcie wspaniałym sposobem budowania mocnego i stabilnego systemu wartości każdego dziecka.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk