Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • slajd_04
Reklama

Legenda polskiego jazzu w Strumieniu

Email Drukuj

Legenda polskiego jazzu

WALK AWAY

17.10.2015 godz.19.00
mgok w Strumieniu...


Walk Away...
to legenda polskiego jazzu. Zespół powstał w 1985 roku z inicjatywy Krzysztofa Zawadzkiego. Laureaci wielu nagród muzycznych. Wielokrotnie wybierani najlepszym jazzowym zespołem roku przez czytelników JAZZ FORUM. Regularnie współpracują ze światowymi gigantami. Grali m. in. supporty przed koncertami Milesa Davisa, współpracowali z takimi muzykami jak Eric Marienthal, Mike Stern, Mino Cinelu, Urszula Dudziak, Bill Evans czy Dean Brown

Dean Brown...
należy do czołówki nowojorskiej sceny jazzowej. Jako członek zespołów Dawida Sanborna i The Brecker Brothers zdobył trzykrotnie GRAMMY. Studiował muzykę klasyczną i improwizację na Uniwersytecie Waszyngtona, jazz na słynnym Berklee College of Music w Bostonie. W swojej długiej karierze nagrywał płyty i występował niemal z całą czołówką światowego jazzu (m. in. z: Robertą Flack, Erickiem Marienthalem, Dannisem Chambersem i Billem Friselem). Na jego autorskiej, debiutanckiej płycie "Here" wystąpili jego przyjaciele: David Sanborn, Billy Cobham, Michael Brecker, Bill Evans, Chrystian Mc Bride, Marcus Miller i George Duke.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk