Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • slajd_06
  • Slajd_03
  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_05
Reklama

Dyktando napisane

Email Drukuj

Ponad 60 gimnazjalistów z całego powiatu przystąpiło do XI Powiatowego Konkursu Ortograficznego Strumieńska Żaba. W Gimnazjum im Powstańców Śląskich uczniowie łamali pióra opisując „Niby podróże Julii”...

Tekst tegorocznego dyktanda napisała prof. Aldona Skudrzyk z Uniwersytetu Śląskiego. Konkurs rozpoczyna się etapem szkolnym. Jego trzej laureaci biorą udział w konkursie finałowym i walczą o Złotą, Srebrną i Brązową Żabę.

Pomysł zorganizowania ortograficznych potyczek dla gimnazjalistów zrodził się z troski o czystość, poprawność i piękno języka polskiego. Mamy nadzieję, że ortografia będzie tą żabą, za którą gonimy - chcąc dogłębnie poznać nasz język, a nie tym zającem, przed którym tchórzliwie uciekamy - jak to jest w znanej bajce wieszcza i coraz częściej w języku współczesnych Polaków –podkreślają organizatorzy Grażyna Gądek i Waldemar Krzysiek.

Wręczenie nagród odbędzie się 5 grudnia o 11:00 w Galerii Pod Ratuszem.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk