Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_06
  • slajd_04
  • Slajd_03
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • Slajd_02
Reklama

Serdecznie zapraszamy do Strumieńskiego Betlejem

Email Drukuj

 

Żywa Bożonarodzeniowa Szopka ubogaci świętowanie w Strumieniu. 24 grudnia na uroczystej pasterce oficjalnie zostanie otwarte żywe Strumieńskie Betlejem...

 

Od kilku lat Święta Bożego Narodzenia w Strumieniu mają szczególny klimat. Strumieńskie Betlejem przyciąga do naszej gminy gości z wielu stron. A wszystko to dzięki zaangażowaniu księży i Bractwa Świętej Barbary i wielu zaangażowanym mieszkańcom naszej gminy. Serdecznie wszystkich zapraszam w tym szczególnym czasie do naszej gminy – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Strumieńskie Betlejem to dzieło Parafii pw. Św. Barbary. Od 20 grudnia do 10 stycznia, będzie można podziwiać żywe Betlejem. Uroczystym kulminacyjnym momentem będzie pasterka, podczas której nastąpi uroczyste otwarcie i poświęcenie Strumieńskiego Betlejem. – Tradycyjnie już nasza pasterka jest połączona z poświęceniem Strumieńskiego Betlejem. Życzę wszystkich, aby w naszej żywej szopce odkryli Tajemnicę Bożego Narodzenia. To przede wszystkim narodzenie Jezusa jest tu najważniejsze – mówi ks. Prał. Oskar Kuśka, proboszcz Parafii Świętej Barbary w Strumieniu, dziekan dekanatu strumieńskiego.

Do odwiedzenia żywej szopki zachęca przechodniów świetlny Anioł, który już czeka na odwiedzających. Prócz zwiedzania żywych zwierząt w Strumieńskim Betlejem zaplanowano szereg wydarzeń towarzyszących koncerty kolędowe czy sceny jasełek.  6 stycznia zaplanowano m.in. spotkanie z Trzema Królami i jasełkami w wykonaniu wychowanków DPS w Strumieniu. 10 stycznia w żywej szopce zagra również Orkiestra Dęta z zaprzyjaźnionego ze Strumieniem Gogolina. Zaplanowano również występ Zespołu Regionalnego Strumień oraz innych kolędników. Uroczyste zakończenie Żywej Szopki w Strumieniu zaplanowano na 10 stycznia.

Warto tu udać się w wolne świąteczne dni i wspólnie z rodziną poznać tajemnicę Bożego Narodzenia w niezwykłej szopce wybudowanej współpracą mieszkańców Strumienia. Serdecznie zapraszamy.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk