Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • slajd_04
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • slajd_06
  • Slajd_02
Reklama

Powinniśmy wracać po swoich

Email Drukuj

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w wernisażu historycznej wystawy „Powinniśmy wracać po swoich. Zgrupowanie partyzanckie NSZ „Bartka” 1945-1947”, który odbędzie się 5 lutego o godz. 17.00 w Galerii Pod Ratuszem...

 

 

Wystawa „Powinniśmy wracać po swoich. Zgrupowanie partyzanckie NSZ „Bartka” 1945-1947”pod patronatem Związku Żołnierzy NSZ i Instytutu Pamięci Narodowej, prezentuje najnowszy stan badań nad działaniami partyzantki niepodległościowej w Beskidzie Śląskim i Żywieckim w latach 1945-1947 oraz najszersze z dotychczasowych imienne wykazy partyzantów i osób wspierających. Wystawa ma również na celu uzupełnienie stanu wiedzy poprzez gromadzenie relacji świadków historii, kontakt z rodzinami osób zaangażowanych w bieg zdarzeń, w celu wspólnego dokumentowania polskiej historii.
Wystawa składa się z 27 elementów ekspozycyjnych. Na 25 planszach prezentowany jest fragment dorobku Instytutu Pamięci Narodowej oraz programu badawczego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Podbeskidzie. Na dwóch słupach informacyjnych zaprezentowano nazwiska 570 osób związanych ze Zgrupowaniem oraz wykazy osób skazanych i zamordowanych.
Wystawę można zwiedzać w terminie od 01.02.2016r. – 29.02.2016r. w Galerii Pod Ratuszem w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Strumieniu. Grupy zorganizowane prosimy o ustalanie dogodnego terminu pod nr tel. 781 727 772 lub 33 8570 182.

Serdecznie zapraszamy

 

ZOBACZ PLAKAT

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
+2 #1 radek 2016-02-02 20:08
Kolejny temat niewiele majacy wspolnego ze Strumieniem
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk