Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • slajd_04
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_06
Reklama

Mikołajki w Centrum Integracji Wsi w Pruchnej

Email Drukuj

6 grudnia, w Sali Centrum Integracji Wsi, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy spotkali się z Mikołajem. W zabawie udział mógł wziąć każdy, kto przygotował pracę plastyczną na konkurs, którego tematem był list do Mikołaja...

 

 

Imprezę rozpoczął krótki koncert połączonych grup bębniarskich działających na świetlicach w Bąkowie, Pruchnej i Zabłociu pod kierunkiem Andrzeja Żydka. Po tak hucznym powitaniu, dalszą część poprowadziły już trzy sympatyczne Elfy, które oczekując na Mikołaja zabawiały zebranych różnymi konkursami. Pomagały im w tym dzieci ze świetlicy środowiskowej w Zbytkowie prezentując przedstawienie pt. „Spotkanie z Mikołajem na miarę XXI wieku”. W swojej opowieści ukazały, jak pracuje współczesny sztab generalny Mikołaja i jakimi środkami najnowszej technologii dysponuje. Co jakiś czas, poprzez „łącze satelitarne”, uczestnicy mogli śledzić, na jakim etapie podróży jest Święty oraz dowiedzieć się, kiedy będzie na miejscu. Pomimo ciągłego kontaktu wejście Mikołaja było zaskakujące
i odbyło się z wielkim rozmachem. Z kominka stojącego na scenie najpierw wytoczył się worek z prezentami, a zaraz potem wyskoczył Mikołaj, gromko powitany przez zebranych. Gdy tylko rozgościł się na scenie zaprosił do siebie dzieci, które napisały do niego listy
i wręczył im paczki ze słodyczami. Wszystkie listy, napisane przez małych i tych nieco większych, chwalił i obiecał zabrać ze sobą. Po spotkaniu z ponad setką dzieci pożegnał się, by popędzić dalej. W tym czasie uczestnicy imprezy zaproszeni zostali do udziału
w wypiekaniu świątecznych ciasteczek, zabawach prowadzonych przez Elfy oraz do skorzystania z zabawy przy kole niespodzianek. Nie lada atrakcją były również, przygotowane przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej warsztaty kreatywne połączone z nauką żonglerki talerzami, zestawami flowerstick oraz POI.
Każda wizyta Mikołaja to dobra okazja, by zobaczyć uśmiechnięte buzie dzieci. Cóż dopiero przeczytać o ich marzeniach, tych oczywistych i tych zaskakujących. Bo najważniejsza jest jednak ciągle idea dawania, nie tylko słodyczy.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk