Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • slajd_04
  • slajd_05
  • slajd_06
  • Slajd_03
  • Slajd_02
Reklama

Staromiejska Wiosna 2016

Email Drukuj

 

Zapraszamy do zapoznania się z programem Staromiejskiej Wiosny 2016...

 

 

Program imprezy:

Dzień dziecka, sobota, 4 czerwca – Rynek w Strumieniu

12:00 – Konkursy z nagrodami, dmuchane niespodzianki i inne atrakcje

Sobota 4 czerwca – Rynek w Strumieniu

16:00 Otwarcie Staromiejskiej Wiosny 2016
16:30 VIII Dzień Tradycji Stroju i Pieśniczki Regionalnej:
- Zespół Regionalny Strumień
- Scenka rodzajowa w wykonaniu członków MZC
- Koło w Strumieniu
- Zespół Regionalny Wiślanie z Wisły Małej
- Zespół Regionalny Wielkokończanie z Kończyc Wielkich
19:00 Trzy Gitary – Przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron
21:00 Whiskey River – country, blues, folk, rock
23:00 Zakończenie

Niedziela 5 czerwca – Rynek w Strumieniu
15:30 Pokaz młodych tanczerzy i bębniarzy z emgok-u i świetlic
17:00 Szymon Wydra & Carpe Diem
19:00 Tabu – reggae
21:00 Trebunie-Tutki – folk
23:00 Zakończenie

Wydarzenia towarzyszące:

- VIII Otwarty Nocny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Strumienia Sala widowiskowa emgok-u,
Organizatorzy: UM w Strumieniu, emgok w Strumieniu LKS Wisła Strumień,
3.06 (piątek) 20:00 – rozpoczęcie,
4.06 (sobota) 10:00 – zakończenie.

- Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50-69 lat
3 i 4 czerwca 2016,
Rejestracja do 31 maja pod nr tel. 33 8520 627 lub osobiście w UM w Strumieniu, I piętro, pokój nr 8.
Mammobus na parkingu przy Hali Sportowej w Strumieniu, ul. Młyńska 8

- IV Otwarty Turniej Skata o Puchar Burmistrza Strumienia 18 czerwca (sobota) godz. 10:00, Restauracja Nova

- Dmuchane zjeżdżalnie, euro bungee, gastronomia, i wiele innych niespodzianek

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
0 #16 emgok 2016-06-08 09:25
Cytuję strumienianka:
myślę, ze wielu negujących tu działania nie miała kontaktu z naszym MGOKiem.
Jestem mamą dwóch maluchów i korzystam z oferty MGOK. Jedne zajecia są lepsze, inne gorsze. Jak Pan czyta p. kierowniku - co się stało z Jolą Fasolą? była rewelacyjna, moja córka do dziś wspomina zajęcia jeszcze w rynku! próbowaliśmy "zamiennika" ale dzieci nie chcą. Wiem, że nie jestem odosobniona w tej opinii. Ta pani miała podejście do dzieci i wiele się działo, było mnóstwo rekwizytów, wraz z próbowaniem grania, śpiewania, tańczenia, słuchania bajek na śpiewająco...

co do repertuaru - tej "ludowej" części rzeczywiście mogłoby być mniej....chyba mamy tego dosyć. Ale może oni muszą być???
Fajne są dziś Trebunie, tylko da nas (mamy dzieci) za późno...

Pozdrawiam.

Dzień, dobry tu Bodzio Żydek. Zawsze z uwagą czytam posty dotyczące naszej działalności:) Współpracę z Panią "Jolą Fasolą" wspominam bardzo dobrze, wysoko oceniałem jej pracę i miałem świadomość jej wartości. Niestety zadziałały czynniki, które nazwałbym życiowymi. Mocno pracowaliśmy, aby je przezwyciężyć. Robiłem wszystko aby Pani Jola z nami została i szczerze się zmartwiłem kiedy podjęła ostateczną decyzję zakończenia współpracy z nami. Rozstaliśmy się w atmosferze zgody, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Nie czuję się uprawniony aby wchodzić w szczegóły, ponieważ mógłbym naruszyć prywatność Pani Joli. Obiecaliśmy sobie, że gdy tylko okoliczności pozwolą wrócimy do tematu.
W razie uwag i sugestii dotyczących pracy instruktorów, czy też rodzaju zajęć i wszelkich innych spraw związanych z funkcjonowaniem naszej placówki, jestem zawsze do Państwa dyspozycji. Zapraszam do naszej siedziby lub proszę o maila . Pozdrawiam serdecznie.
 
 
+1 #15 strumienianka 2016-06-05 16:04
myślę, ze wielu negujących tu działania nie miała kontaktu z naszym MGOKiem.
Jestem mamą dwóch maluchów i korzystam z oferty MGOK. Jedne zajecia są lepsze, inne gorsze. Jak Pan czyta p. kierowniku - co się stało z Jolą Fasolą? była rewelacyjna, moja córka do dziś wspomina zajęcia jeszcze w rynku! próbowaliśmy "zamiennika" ale dzieci nie chcą. Wiem, że nie jestem odosobniona w tej opinii. Ta pani miała podejście do dzieci i wiele się działo, było mnóstwo rekwizytów, wraz z próbowaniem grania, śpiewania, tańczenia, słuchania bajek na śpiewająco...

co do repertuaru - tej "ludowej" części rzeczywiście mogłoby być mniej....chyba mamy tego dosyć. Ale może oni muszą być???
Fajne są dziś Trebunie, tylko da nas (mamy dzieci) za późno...

Pozdrawiam.
 
 
+2 #14 Bodzio 2016-05-17 09:27
Cytuję mieszkańcy:
Cytuję Blażej:
Dla mnie super program :) A krytykantów zapraszam do założenia komitetu organizacyjnego własnej imprezy:) Zobaczymy jak Wam to wyjdzie???Chętnie przyjdę ocenić:)

Krytycy będą co roku, i dlatego MGOK powinien zrobic ankiety dla mieszkanców na stronie Strumieńskiej i zapytać mieszkańców co ich interesuje tak jest w niektórych miastach że są wprowadzone ankiety i ludzie chętnie z tego korzystają.Poza tym to my mieszkańcy dokładamy ze swoich podatków do utrzymania MGOK jak i Urzędu Miasta!

Zgadzam się w stu procentach, dlatego tak bardzo się staramy, żeby mieszkańcy gminy czuli, że ich szanujemy.Też myśleliśmy o tym sposobie wyboru gwiazdy. Jednak z powodu ograniczonych środków, mogłoby to wyglądać tak, że proponujemy np. trzech artystów na których nas stać i Mieszkańcy wybierają jednego z nich jako gwiazdę. Pozostaje pytanie, czy w ten sposób wybrana gwiazda, również nie byłaby krytykowana i ktoś nie napisałby, że to dno :-). Gusta, jak wiemy są różne. Pozdrawiam.
 
 
+3 #13 Bodzio 2016-05-16 10:35
Dzień dobry, kłania się nisko Bodzio Żydek, kierujący strumieńskim Ośrodkiem Kultury. Może trochę zaskoczę Komentatorów, ale chciałbym zacząć od serdecznych podziękowań za Wasze uwagi, również te nieprzychylne. Są one dla nas wskazówką, co powinniśmy poprawić w naszej pracy. Przechodząc do rzeczy:
1) "Brak biletów na nasze imprezy" - marzyłbym o sytuacji, że nim rozwiesimy plakaty już nie ma biletów:). Tak się stało jedynie w przypadku wyjazdu do teatru w B-B, gdzie najpierw ukazała się informacja w internecie i z tego źródła w kilka chwil sprzedały się wszystkie bilety. Niestety net jest trochę szybszy od plakatów tradycyjnych. Ale popracujemy nad tym.
2) "Kabarety zamiast występów ludowych" - myślę, że i na jedno i na drugie musi się znaleźć miejsce w naszej ofercie. Kabarety w plenerze to dziś chyba najdroższy punkt repertuaru, znany kabaret niejednokrotnie kosztuje więcej niż znana gwiazda muzyki. Trochę nas nie stać. Postanowiliśmy rozwiązać problem inaczej. Zapraszamy znane kabarety do naszej sali widowiskowej, bo jest to o wiele tańsza operacja. Niedawno byli AniMruMru i Piotr Bałtroczyk. Na oba występy były wolne miejsca, sale nie wypełniły się w 100%, więc do końca można było kupić bilet.
3) "Te same gęby w emgoku" - z naszej oferty stale korzysta tysiąc osób! Myślę tu o około 40 różnych grupach w emgoku (tańce, foto, bębny, chór, zespoły rockowe, zespół regionalny, stowarzyszenia i inne) oraz 600 osobach zapisanych w naszych świetlicach (w każdej miejscowości gminy). Nie wliczam w to publiczności, to osobna grupa. To naprawdę niemało.
Jeszcze raz dziękuję za krytyczne uwagi, wiem, że część z nich może wynikać z braku informacji o naszych działaniach. Zapraszam do kontaktu z nami, wszystkie potrzebne dane znajdują się na naszej stronie www.emgok.pl (; ). Pozdrawiam.
 
 
+3 #12 Krzysiek 2016-05-16 09:01
Proszę mi powiedzieć kiedy dokładnie zdarzyło się żeby na imprezę organizowaną w sali widowiskowej Ośrodka Kultury zabrakło biletów. Komu się zdarzyło, że chciał wziąć udział koncercie, wernisażu wystawy, ale na miejscu został odesłany do domu z niczym z powodu braku miejsc?

Jakieś konkrety? :)
 
 
0 #11 mieszkańcy 2016-05-16 07:07
Cytuję Blażej:
Dla mnie super program :) A krytykantów zapraszam do założenia komitetu organizacyjnego własnej imprezy:) Zobaczymy jak Wam to wyjdzie???Chętnie przyjdę ocenić:)

Krytycy będą co roku, i dlatego MGOK powinien zrobic ankiety dla mieszkanców na stronie Strumieńskiej i zapytać mieszkańców co ich interesuje tak jest w niektórych miastach że są wprowadzone ankiety i ludzie chętnie z tego korzystają.Poza tym to my mieszkańcy dokładamy ze swoich podatków do utrzymania MGOK jak i Urzędu Miasta!
 
 
-1 #10 emeryt 2016-05-16 06:40
Cytuję Adam:
Cytuję senior:
Cytuję jacck:
Jasne Andżeju.A kiedy nie przyjdziesz miejsc nie ma.. biletów nie ma...

Racja,nim plakaty rozwieszą to biletów brak!

Bilety rozdane między "swoim". Potem nie dziwota ze w mgoku ciągle te same gęby

Racja i to kazdy mówi!
 
 
-3 #9 Blażej 2016-05-15 19:41
Dla mnie super program :) A krytykantów zapraszam do założenia komitetu organizacyjnego własnej imprezy:) Zobaczymy jak Wam to wyjdzie???Chętnie przyjdę ocenić:)
 
 
0 #8 Adam 2016-05-15 08:20
Cytuję senior:
Cytuję jacck:
Jasne Andżeju.A kiedy nie przyjdziesz miejsc nie ma.. biletów nie ma...

Racja,nim plakaty rozwieszą to biletów brak!

Bilety rozdane między "swoim". Potem nie dziwota ze w mgoku ciągle te same gęby
 
 
0 #7 senior 2016-05-14 07:29
Cytuję jacck:
Jasne Andżeju.A kiedy nie przyjdziesz miejsc nie ma.. biletów nie ma...

Racja,nim plakaty rozwieszą to biletów brak!
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk