Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • slajd_06
Reklama

Anna Grygierek odznaczona Prezydenckim Złotym Krzyżem Zasługi

Email Drukuj

Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie...

 

 

Kilkunastu samorządowców z całej Polski zostało odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wśród nich Anna Grygierek Burmistrz Strumienia.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie 31 maja. Prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. - Praca samorządowca to działalność, która wymaga serca, to służba - mówił prezydent na spotkaniu z samorządowcami, kierując szczególnie słowa do wyróżnionych.

Burmistrz Strumienia została odznaczona Złotym Krzyżem zasługi dla Samorządu. Anna Grygierek Działalność samorządową rozpoczęła w 2002 roku w Radzie Powiatu Cieszyńskiego. Od 2006 roku pełni funkcję Burmistrza Strumienia.

Anna Grygierek jest członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP, pracuje w Zespole ds. Edukacji, Kultury i Sportu przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Pełni również funkcję członka rady Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Krajowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, działającej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Działania Anny Grygierek obejmują zrównoważony rozwój obszarów wiejskich, czego wyrazem jest zawiązanie w gminie Strumień Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi, której została pierwszą przewodniczącą, a dziś pełni tam funkcję wiceprzewodniczącej zarządu.

W czasie kadencji Burmistrza gmina Strumień uzyskała liczne wyróżnienia, między innymi tytuł Innowacyjna Gmina, Przyjazna Gmina, Przyjazna Wieś. Anna Grygierek otrzymała również tytuły Kobiety Sukcesu Śląska, Kobiety Roku i Samorządowca 25-lecia.

To odznaczenie to dla mnie duże wyróżnienie i zwieńczenie wieloletniej pracy. Jest to szczególna nagroda. Serdecznie dziękuję wszystkim współpracownikom, dzięki którym mogłam odebrać to państwowe wyróżnienie – mówiła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Złoty Krzyż Zasługi to odznaczenie państwowe ustanowione w 1923 roku. Nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną. Przyznawany jest w trzech stopniach – brązowym, srebrnym i złotym.

 

 

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
+1 #2 Krupnioczek 2016-06-02 13:07
A mi się podoba że naszo burmistrzmajste rka się potrafi odnaleźć z każdym towarzystwem. To tyko korzyść do nas. a ty jak tymu nie rozumisz to sie wypchej.
 
 
-1 #1 Strumieniok 2016-06-01 23:15
Ha a przed wyborami to Pani Gry gierek zapraszał autobusy z PO teraz uśmiech od ucha do ucha
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk