Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • slajd_05
Reklama

„Więcej niż obraz – poczuj malarstwo wszystkimi zmysłami”

Email Drukuj

„Więcej niż obraz – poczuj malarstwo wszystkimi zmysłami”
Polisensoryczna wystawa malarstwa polskich mistrzów w Strumieniu...

 

 

Od 1 października zapraszamy na niezwykłą wystawę malarstwa polskich mistrzów, podczas której będzie okazja do zapoznania się z dziełami znanych malarzy m.in. Rafała Malczewskiego, Ireny Weiss czy Karola Kossaka. Wydarzenie będzie okazją do polisensorycznego kontaktu ze sztuką – odbiorcy poznawać będą malarstwo za pomocą różnorodnych doświadczeń zmysłowych (nie tylko wzroku, ale także słuchu, węchu, czy smaku) oraz z wykorzystaniem nowych technologii i urządzeń mobilnych.

Wystawa obejmować będzie 5 kategorii tematycznych: pejzaże, portrety, martwa natura, architektura sakralna i świecka oraz sceny batalistyczne. W obrębie każdej kategorii znajdą się dzieła sztuki o różnych stylach oraz wykonane różnymi technikami plastycznymi. Wystawę będzie można zwiedzać z wykorzystaniem urządzeń mobilnych – telefonów komórkowych, tabletów i smartfonów. Przy obrazach bowiem będą umieszczone qr-cody, które odsyłać będą do opisów obrazów – zdjęć, tekstów i plików dźwiękowych. Podczas planowanych w ramach wystawy warsztatów młodzi uczestnicy wysłuchają utworów muzycznych, poczują smak potraw oraz zapach perfum, poznają faktury i materiały. Podczas wernisażu wystawy – adresowanego do dorosłych odbiorców – odbędzie się z kolei multimedialna prelekcja, wykorzystująca nie tylko obraz, ale także dźwięk do zapoznania odbiorców ze specyfiką prezentowanych dzieł sztuki. Po wernisażu wystawy i polisensorycznym zwiedzaniu odbędą się warsztaty malarskie.

Elementem wystawy oraz całego projektu jest strona www.poczujmalarstwo.pl

Wystawa rozpocznie się wernisażem 1 października o godzinie 18:00 i potrwa tydzień.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura Dostępna przez Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strumieniu oraz Śląskim Domem Aukcyjnym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk