Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_02
  • Slajd_03
  • Slajd_01
  • slajd_05
  • slajd_06
Reklama

Konserwacja i digitalizacja materiałów TŚ „Lutnia”

Email Drukuj

 

Trwają działania polegające na zabezpieczeniu archiwum Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” im. Jana Orszulika w Strumieniu...

  

Wszystkie, zgromadzone przez blisko 98 lat dokumenty, materiały zostały już poddane odgrzybieniu, nowsze zbiory są segregowane i katalogowane przez członków Zarządu, a najstarszymi, wymagającymi największego zainteresowania zajmuje się Jarosław Brzeżycki – dyplomowany konserwator zabytków.
Archiwum Towarzystwa zawiera różnorodne dokumenty, materiały, pamiątki obrazujące blisko stuletnią działalność grupy, ale też ruchu śpiewaczego Śląska Cieszyńskiego. Najcenniejsze z nich, oprócz konserwacji i reperacji, zostaną zdigitalizowane i zapisane na nośnikach zewnętrznych. W tej postaci posłużą jako materiał źródłowy do różnego rodzaju publikacji. Działania projektowe trwale uporządkują zabytkowe już archiwum i zabezpieczą zbiory przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych i upływem czasu.

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z Województwa Śląskiego w Katowicach

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk