Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • slajd_04
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_06
Reklama

Kossak i Malczewski budzą zmysły w MGOK-u

Email Drukuj

Dotknąć, poczuć i obcować ze sztuką wysokiego formatu można do 7 października w MGOK-u. Tam trwa wystawa malarstwa polskich mistrzów "Więcej niż obraz – poczuj malarstwo wszystkimi zmysłami"...

 

Niezwykłą wystawę można do 7 października podziwiać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu. Wystawione są tam działa znanych malarzy m.in. Rafała Malczewskiego, Ireny Weiss czy Karola Kossaka.
To ważne wydarzenie nie tylko na skalę gminy Strumień, ale całego regionu. To pierwsza wystawa, podczas której prezentowane są oryginały znanych twórców. Wystawa obejmuje 5 kategorii tematycznych: pejzaże, portrety, martwa natura, architektura sakralna i świecka oraz sceny batalistyczne. W obrębie każdej kategorii znajdą się dzieła sztuki o różnych stylach oraz wykonane różnymi technikami plastycznymi – mówi Bogusław Żydek, dyrektor Miejsko-gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.

Wystawę można zwiedzać z wykorzystaniem urządzeń mobilnych – telefonów komórkowych, tabletów i smartfonów. Przy obrazach bowiem są umieszczone qr-cody, które odsyłać będą do opisów obrazów – zdjęć, tekstów i plików dźwiękowych.

Podczas wernisażu odwiedzający mieli też okazję do polisensorycznego kontaktu ze sztuką – odbiorcy poznawali malarstwo za pomocą różnorodnych doświadczeń zmysłowych nie tylko wzroku, ale także słuchu czy węchu oraz z wykorzystaniem nowych technologii i urządzeń mobilnych. Podczas warsztatów, towarzyszących wystawie młodzi uczestnicy wysłuchali utworów muzycznych, poczuli smak potraw oraz zapach perfum, poznali faktury i materiały. Podczas wernisażu wystawy – adresowanego do dorosłych odbiorców – odbyła się z kolei prelekcja dotycząca zapoznania odbiorców ze specyfiką prezentowanych dzieł sztuki – dodaje dyrektor ośrodka kultury. Wstęp na wystawę jest wolny.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura Dostępna przez Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strumieniu oraz Śląskim Domem Aukcyjnym. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Elementem wystawy oraz całego projektu jest strona www.poczujmalarstwo.pl

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk