Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • slajd_05
Reklama

IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP

Email Drukuj

W sobotę 22 października w Gminnym Centrum Integracji Wsi odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP powiatu Cieszyńskiego...

 

 

Do Pruchnej zjechało się wielu zacnych gości, których w Gminie Strumień witała Burmistrz Anna Grygierek- wśród nich byli: Stanisław Szwed, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Generał Brygadier Zbigniew Meres wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwia Cieślar, Radni Wojewódzcy - Danuta Kożusznik i Jan Kawulok, Tadeusz Mendrek, członek zarządu powiatu cieszyńskiego oraz liczni przedstawiciele samorządów i jednostek OSP. W uroczystościach wziął udział również Czesław Greń, Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu.

Skład prezydium IV Zjazdu Powiatowego OSP RP : gen. Bryg. Zbigniew Meres, wiceprezes Zarządu Głównego OSP RP, dh Jerzy Szkatuła wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku
OSP RP, st. Bryg. Jerzy Wójcik Dyrektor Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach, dh Marian Indeka były Dyrektor Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach, bryg. mgr inż. Jan Kieloch, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, byrg. Damian Legierski były wiceprezes zarządu oddziału powiatowego oraz Rafał Glajcar, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie.

Podczas IV Zjazdu Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP dokonano wyboru nowego Zarządu Oddziału Powiatowego w skład, który przedstawia się następująco: Prezes Rafał Glajcar, Wiceprezes Krzysztof Czakon, Wiceprezes Marek Omozik, sekretarz Jan Szczuka, Skarbnik Jerzy Pilch. Warto dodać, że dh Marek Omozik został również przedstawicielem do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach.

Zjazd był również okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń. Nie zabrakło również laureatów z gminy Strumień najwyższe odznaczenie Ochotniczej Straży Pożarnej – Złoty Znak Związku odebrał podczas zjazdu dh Ireneusz Nowak, Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w gminie Strumień. Srebrną Odznakę Honorową Za Zasługi Dla Województwa  Śląskiego otrzymał również dh Marek Omozik, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strumieniu. Specjalne podziękowania odebrała również Anna Grygierek Burmistrz Strumienia.

Zjazdy Odddziału Powiatowego odbywają się średnio co cztery lata. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w Wiśle. W wydarzeniu biora udział reprezentanci wszystkich jednostek OSP działających na terenie powiatu cieszyńskiego.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk