Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • Slajd_03
  • slajd_04
Reklama

Kolejne pasmo sukcesów „8 lat w Tybecie”

Email Drukuj

 

W ubiegłym roku światło dzienne ujrzały dwa single strumieńskiego zespołu 8 lat w Tybecie...

 

 

Nagrania utworów „Po co tyle słów?” i „Król Popkultury” powstały we współpracy z producentem Leszkiem Biolikiem, który „odkrył” chłopaków ze Strumienia w trakcie przesłuchań do festiwalu jarocińskiego w 2015 roku. Po publikacji nowego materiału muzyka 8 lat w Tybecie na stałe zadomowiła się m.in. na antenie Antyradia, najważniejszej rockowej rozgłośni radiowej w Polsce. Przełomowym dla „8lwt” wydarzeniem ostatniego roku była również propozycja podpisania kontraktu płytowego z wytwórnią Musicom. Wydanie pierwszego, oficjalnego, długogrającego albumu to aktualnie priorytet strumieńskich muzyków.

Zobacz klip do utworu „Po co tyle słów”:


Długo nie było trzeba czekać na kolejne sukcesy. 8 lat w Tybecie zagrają w finale przesłuchań do największego muzycznego festiwalu w Polsce – Przystanku Woodstock. Do pierwszego etapu eliminacji zgłosiło się blisko 900 zespołów z całej Polski. Z tego grona jury z Jurkiem Owsiakiem na czele wyłoniło 27 kapel, które w dniach 8-10 czerwca zaprezentują się na scenie warszawskiego klubu Progresja. Najlepsi zagrają w nagrodę pełny koncert podczas tegorocznego Przystanku Woodstock dla wielotysięcznej publiczności zgromadzonej w Kostrzynie nad Odrą.

Zobacz klip do utworu „Król Popkultury”:


Ponadto 8 lat w Tybecie wystąpi już w kwietniu na największym polskim festiwalu showcase’owym Enea Spring Break Festival w Poznaniu. Koncert chłopaków ze Śląska Ćieszyńskiego w ramach tej imprezy odbędzie się 22-go kwietnia w klubie Pod Minogą.

Dalsze poczynania zespołu śledzić można na bieżąco na oficjalnym profilu w serwisie facebook:
http://www.facebook.com/8latwtybecie

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
-5 #1 Isztar 2017-03-09 00:04
Fajnie, fajnie, tylko szkoda że członkowie zespołu sami nie wiedzą skąd i dlaczego taka nawa zespołu... Taka plama podczas wywiadu radiowego... Parcie na szkło to nie wszystko...
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk