Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • Slajd_01
Reklama

Władza do szkolnej ławki w zielonej pracowni

Email Drukuj

Wyremontowana i przystosowana do zajęć jest zielona pracownia w Szkole Podstawowej w Bąkowie. Gmina Strumień we współpracy ze Szkoła Podstawową w Bąkowie pozyskała dofinansowanie na wyposażenie pracowni szkolnej...

 

 

Klasa została uroczyście otwarta, a o możliwościach pracowni przekonali się nie tylko uczniowie, ale też Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, radni: Maria Krutyła, Karol Gajdzica i Stanisław Balas, sołtys Bąkowa oraz rodzice.

Pokazową lekcją uroczyście otwarta została zielona pracownia w Bąkowie. Uczestnicy spotkania mogli przekonać się jak nowoczesna technologia wspiera przeprowadzenie zajęć przyrodniczych. - To była podróż do przeszłości, bardzo się cieszę, że dziś uczniowie nie pamiętają już co to jest tablica i kreda. Korzystają z multimedialnej tablicy, elektronicznych mikroskopów i przyrządów. Cieszę się, że taką pracownię udało się zorganizować w Bąkowie. To dopełnienie termomodernizacji, którą właśnie zakończyliśmy. Zmienił się wizerunek szkoły na kolorowy, zmieniła się również efektywność energetyczna. Pozyskane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pozwoliło również na stworzenie profesjonalnej pracowni przyrodnicze, więc mamy komplet – dodaje Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

W ramach zadania zakupione zostało wyposażenie ekopracowni m.in.tablica multimedialna, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. W sali zostały postawione nowe meble, stół ekspozycyjny do wykonania doświadczeń i pomoce dydaktyczne – tablice, preparaty, urządzenia do przeprowadzania doświadczeń. Na parapetach ustawione zostały doniczki z kwiatami i roślinami, o które dbać będą uczniowie .
Przeprowadzony został generalny remont podłogi, odnowiono ściany i lamperie, które odzwierciedlają słoneczne barwy. Na ten cel gmina pozyskała fundusze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, jako jedyna w powiecie.
Pracownia jest dopełnieniem przeprowadzonej termomodernizacji, która została wykonana w Bąkowie. Szara szkoła jest kolorowa, ciepła i przyjazna środowisku.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Dodaj komentarz

UWAGA:
Komentarze anonimowe publikowane są po zatwierdzeniu ich przez redakcję.
Prawo do autopublikacji otrzymują konta zarejestrowane (po 5 komentarzach zgodnych z regulaminem)


REGULAMIN DODAWANIA KOMENTARZY

Kod antysapmowy
Odśwież


Damsoft Wędkarstwo-śląsk