Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_04
  • slajd_05
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • Slajd_02
Reklama

Wyjątkowe propozycje koncertowe Sceny Sfart!

Email Drukuj

Członkowie Stowarzyszenia Sfart są specjalistami w odkrywaniu wyjątkowych artystów o których często trudno jest usłyszeć w przekazie mediów masowych i radiostacji komercyjnych. Właśnie takim wykonawcom wśród których znajdują się zarówno debiutanci na muzycznym rynku jak i zawodowi muzycy z bogatym doświadczeniem scenicznym poświęcony jest cykl koncertów Scena Sfart...

Dzięki Sfartowi Strumień gościł już takich artystów jak między innymi: Marcelina, Natasha Ptakova, Early Birds, Music Mahal, Seals, Lunatyp, David Fly, Natalie Loves You, Sabina Broda, Maria i Kacper Matulowie… wszyscy wymienieni Artyści prezentują swój własny, niepowtarzalny styl wnoszący za każdym razem nową, unikalną jakość na scenę sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu, w której specjalnie na potrzeby koncertów organizowanych przez Sfart, aranżowana jest klimatyczna Klubokawiarnia Sfart.

Nowy rok przynosi kolejne propozycje koncertowe w ramach Sceny Sfart. Koncerty, które w pamięci ich odbiorców pozostaną na długie miesiące, a może i całe lata.

Już 9go lutego w strumieńskim emgoku wystąpi zespół Coffee Experiment. To dziewiątka młodych, ale solidnie wykształconych muzycznie artystów, którzy nie boją się eksperymentować bawiąc się muzyką poprzez brawurowe aranżacje nie tylko autorskich utworów. W muzycznych podstawach zespołu można zaobserwować zbieżność wielu gatunków z akcentami czarnej kultury amerykańskiej muzyki.

Coffee Experiment
Soul / R&B / Jazz

9 lutego 2018 (piątek)
godz. 19.00
emgok w Strumieniu, ul. Młyńska 14

Wstęp: 15 zł
Bilety do nabycia w biurze emgok-u lub bezpośrednio przed koncertem.

Natalia Skorupka - wokal
Tomek Ptok - pianino
Szymon Niechcioł - rhodes/synth
Szymon Milej - saksofon altowy
Kamil Gojowy - saksofon barytonowy
Kordian Gojowy - puzon
Marcin Melcher - trąbka
Dawid Czogała - perkusja
Jakub Szuba - gitara basowa

Kolejną propozycją Sceny Sfart na luty 2018 jest koncert jednego z najbardziej uzdolnionych polskich perkusistów jazzowych młodego pokolenia. Piotr Budniak został uznany przez czytelników czasopisma Jazz Forum Nową Nadzieja Jazzu, jest absolwentem dwóch akademii muzycznych i laureatem większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych. W 2014 roku założył zespół Piotr Budniak Essential Group, którego fonograficzny debiut - "Simple Stories About Hope And Worries" został uznany za jedną z najlepszych płyt jazzowych 2015 roku przez czytelników Jazz Forum oraz JazzPRESS. Rok później czytelnicy Jazz Forum uznali sekstet Budniaka za jeden z najlepszych akustycznych zespołów jazzowych w Polsce. W maju 2017 grupa wydała album "Into the Life", który bardzo szybko zebrał znakomite recenzje. Na koncercie w Strumeniu grupa zaprezentuje utwory ze swoich dwóch albumów oraz nowe, premierowe utwory.


Piotr Budniak Essential Group
jazz / world / indie

17 lutego 2018 (sobota)
godz. 19.00
emgok w Strumieniu, ul. Młyńska 14

Wstęp: 15 zł
Bilety do nabycia w biurze emgok-u lub bezpośrednio przed koncertem.

Kwartet wystąpi w składzie:
Wojciech Lichtański - saksofon altowy
Kajetan Borowski - fortepian
Piotr Narajowski - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja

Na koncerty zaprasza Stowarzyszenie Form Artystycznych Sfart wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strumieniu!


Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk