Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • slajd_04
  • Slajd_02
  • Slajd_03
Reklama

Miesiąc Kobiet – koncert muzyki żydowskiej

Email Drukuj

Chociaż Dzień Kobiet już niestety za nami, to ciągle nie koniec wyjątkowych atrakcji przygotowanych przez strumieński emgok specjalnie z myślą o Paniach. W Gminie Strumień święto Kobiet obchodzimy tradycyjnie przez cały miesiąc za sprawą wyjątkowego cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych pod Patronatem Burmistrz Strumienia Anny Grygierek...

Pierwszą atrakcją tegorocznego Miesiąca Kobiet był koncert muzyki  fado w wykonaniu Kingi Rataj, który odbył się 11 marca w sali widowiskowej strumieńskiego emgok-u. Na kolejne, muzyczne wydarzenie skierowane nie tylko dla Pań Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza już w sobotę 24 marca. Tym razem coś specjalnie dla miłośników kultury i sztuki żydowskiej. Wystąpi pochodzący z Bielska-Białej zespół Anashim odwołujący się w swojej twórczości do bogactwa rozmaitych nurtów muzyki żydowskiej.

Koncert odbędzie się w nowoczesnej, strumieńskiej sali widowiskowej, zaprojektowanej od podstaw specjalnie po to, by dostarczać publiczności jak najlepszych wrażeń audio-wizualnych. To ważna wiadomość szczególnie dla osób, które jeszcze do tej pory nie miały okazji odwiedzić nowego, strumieńskiego Ośrodka Kultury, który od kilku lat znajduje się przy ulicy Młyńskiej 14, w budynku poddanemu gruntownej renowacji, przystosowanemu specjalnie do potrzeb działalności nowoczesnej placówki kulturalnej.

Zespół Anashim wystąpi w składzie:

Marta Gzowska-Sawicka (wokal)
Wojciech Golec (akordeon)
Eugeniusz Kubat (kontrabas)
Krzysztof Maciejowski (skrzypce)
Marcin Żupański (klarnet bas., flet, saksofon, djembe )

Zespół jest laureatem wyróżnienia na konkursie Radiowej Dwójki NOWA TRADYCJA 2014, w 2015 roku wydał premierowy album "Sekretny ogród", gościł na wielu scenach muzycznych i teatralnych oraz festiwalach m.in. SIMCHA we Wrocławiu, ZACHOR w Białymstoku, ZBLIŻENIA w Gdańsku czy DŹWIĘKI SŁÓW w Lublinie.Koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu zespołu Anashim
Sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu
ul. Młyńska 14,
24 marca (sobota)
godzina 18:00

Bilety w cenie 20 zł są dostępne w biurze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Młyńskiej 14. Istnieje również możliwość zakupienia biletów za pośrednictwem przedpłaty na konto Ośrodka Kultury. Dane do przelewu znajdują się na stronie www.emgok.pl w zakładce „kontakt”. Zakupione tą drogą bilety po zaksięgowaniu wpłaty będą dostępne do odbioru w kasie bezpośrednio przed koncertem.
Na koncert zaprasza Miejsko-Gminny Ośrodek w Strumieniu i Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk