Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień

• slajd_06

Co kraj, to obyczaj

Email Drukuj

Z początkiem maja strumieński emgok rozpoczyna wraz z czeskim miasteczkiem Vratimov realizację dużego  projektu w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński-Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.
Kilkumiesięczne działania będą świetną okazją do bliższego poznania naszych sąsiadów
i realizacji wielu wspólnych działań...

W ramach projektu zostaną zorganizowane wydarzenia:

plenery fotograficzno-filmowe w Strumieniu i we Vratimovie,
wystawa fotograficzna i projekcja filmów o partnerskich miejscowościach,
spotkania z podróżnikami, etnologami w Strumieniu i we Vratimovie,
plenerowe podsumowanie projektu - wystawa fotograficzna, projekcja filmów, slajdshow, nocna prezentacja dorobku czeskiego i polskiego kina
a na deser zrealizowany w Strumieniu  już poza projektem koncert prawdziwej Gwiazdy polskiej sceny!

Szczegóły niebawem!

Celem wszystkich działań projektowych będzie integracja dwóch środowisk, wymiana wiedzy o obu miastach, ukazanie dodatkowych potencjałów wartych odkrywania w dalszych wspólnych działaniach, nawiązanie partnerskich stosunków pomiędzy twórcami - fotografami i filmowcami, a w konsekwencji w sposób autentyczny i trwały wspieranie rozwoju społeczno-kulturalnego obszaru pogranicza.
Całkowita wartość projektu wynosi ponad 100 000 zł.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg