Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_06
  • Slajd_03
  • slajd_04
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_05
Reklama

Co kraj, to obyczaj? Międzynarodowe plenery fotograficzne!

Email Drukuj

Z początkiem maja Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu razem z czeskim miasteczkiem Vratimov rozpoczął realizację projektu pod nazwą „Co kraj, to obyczaj?” Wspólne, kilkumiesięczne działania są świetną okazją do bliższego poznania naszych sąsiadów zza południowej granicy...

W ramach projektu już zostały zorganizowane trzydniowe plenery fotograficzno-filmowe.
Pierwszy z nich odbył się w ostatni weekend maja. Młodzi fotografowie i filmowcy z Vratimova przyjechali do Strumienia, aby spojrzeć na miasteczko w zupełnie nowy sposób. W poznawaniu naszego miasta poprzez wizjery aparatów pomagali im członkowie strumieńskiej Grupy Fotograficznej C-41. Wspólnie spędzony czas zaowocował zawiązaniem nowych przyjaźni i dziesiątkami wspaniałych fotografii Strumienia wykonanych przez młodych, czeskich fotografów,
Początkiem czerwca role się odwróciły i to Strumień pojechał do Vratimova, by tam mierzyć obiektywami do pięknych zakątków tego czeskiego miasteczka. Efekty tych wyjazdów będziemy mogli podziwiać końcem sierpnia podczas otwarcia wystawy. Szczegóły wkrótce.
Celem wszystkich działań projektowych jest integracja dwóch środowisk, wymiana wiedzy o obu miastach, ukazanie dodatkowych potencjałów wartych odkrywania, nawiązanie partnerskich stosunków pomiędzy twórcami - fotografami i filmowcami, a w konsekwencji w sposób autentyczny i trwały wspieranie rozwoju społeczno-kulturalnego obszaru pogranicza.

Projekt współfinansowany
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  
w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko
Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska oraz z budżetu państwa


Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Dodaj komentarz

UWAGA:
Komentarze anonimowe publikowane są po zatwierdzeniu ich przez redakcję.
Prawo do autopublikacji otrzymują konta zarejestrowane (po 5 komentarzach zgodnych z regulaminem)


REGULAMIN DODAWANIA KOMENTARZY

Kod antysapmowy
Odśwież


Damsoft Wędkarstwo-śląsk