Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • slajd_06
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • slajd_04
  • Slajd_03
Reklama

"Podwodne światy czterech kontynentów"

Email Drukuj

Sedecznie zapraszamy na wystawę "Podwodne światy czterech kontynentów" której otwarcie nastąpi 20.01.2012 o godz.16.00 w Sali Miejsko-Gmiennego Ośrodka Kultury w Strumieniu.
Wystawa będzie trwała od 20.01.2012 do 23.03.2012 (z możliwością przedłużenia) codziennie w godzinach 10:00 do 20:00...

Podczas otwarcia będzie możliwość porozmawiania m. in. z Wojciechem Murą właścicielem firmy Aqua-Tech, odpowiedzialnym za stronę techniczną przedsięwzięcia.

Wstęp: 5 zł oraz 3 zł (dla grup zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu)
Kontakt: 338570174 oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bezpośredni kontakt 792843246 Bodzio Żydek - dyrektor ośrodka kultury

Informacje:
• Będzie to profesjonalna wystawa akwarystyczna ryb egzotycznych
• Zainstalowanych zostanie szesnaście dużych, przestrzennych akwariów – ponad pięć tysięcy litrów wody. Akwaria zostaną profesjonalnie zabudowane, całość będzie bardzo kolorowa i efektowna wizualnie.
• w akwariach zostaną wiernie odwzorowane biotopy (naturalne środowiska życia)
• Prezentowane będą rzadkie gatunki ryb z najdalszych zakątków świata – cztery kontynenty (Azja, Afryka, Ameryka, Australia)
• będą m. in. ryby endemiczne (żyjące tylko w jednym miejscu na świecie i nigdzie indziej), ryby wychowujące młode… we własnym pysku, żarłoczne piranie, a nawet „ryba krokodyl” i wiele, wiele innych osobliwości
• na stronie www.strumien.pl zostanie utworzona specjalna zakładka dotycząca wystawy


Wystawa będzie miała zdecydowanie ponadlokalny charakter, prezentowane będą niespotykane gatunki ryb, głownie endemitów, czyli spotykanych tylko w jednym miejscu świata. Zachwycający podwodny świat czterech kontynentów, oczaruje z pewnością również ludzi nie mających na co dzień styczności z akwarystyką. Jest to okazja zobaczyć rybę – krokodyla, żarłoczne piranie i setki cudnie kolorowych, niespotykanych okazów. Jest to nawiązanie do niezwykle bogatej tradycji polskiej akwarystyki i powrót do pomysłu organizowania wystaw, które przyciągną nie tylko pasjonatów. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej oraz dokładnym opisom wszystkich gatunków, będzie to również okazja poszerzenia wiedzy, a dla grup przedszkolnych i szkolnych przygotowany zostanie specjalny program edukacyjny. Dla zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania spotkania dotyczącego zakładania akwarium „krok po kroku”.

Organizatorami są Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu oraz Agua-Tech z Rybnika.

Portal strumien.com objął patronat medialny nad imprezą

ZOBACZ PLAKAT

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk