Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_04
  • Slajd_03
  • slajd_06
  • slajd_05
Reklama

Majówka w Drogomyślu

Email Drukuj

18 maja 2012 roku dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych po raz dziesiąty spotkały się na drogomyskiej majówce. Jak co roku przygotowano dla uczestników mnóstwo atrakcji...

 

18 maja 2012 roku dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych po raz dziesiąty spotkały się na drogomyskiej majówce. Jak co roku przygotowano dla uczestników mnóstwo atrakcji...

Przede wszystkim rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Bezpieczni”, w którym wzięło udział 66 osób. Komisja w składzie: przewodniczący Tomasz Foltyn (Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, wydział d.s. nieletnich) oraz członkowie Tomasz Pocha (Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, wydział d.s. nieletnich) i Gabriela Kotas (instruktor MGOK w Strumieniu) oceniła wszystkie prace oraz wybrała najlepsze.

Nagrody wręczał „Sznupek”, policyjna maskotka wraz z policjantami. W najmłodszej kategorii wiekowej (kl. 1-3) wygrała Marcelina Nowak. W kategorii kl. 4-6 zwyciężyła Agnieszka Czerniak, a w grupie najstarszej (gimnazjum) Aleksandra Kaczówka. Nagrody w postaci rodzinnych voucherów, ufundowane zostały przez Dream Park w Ochabach. Dodatkowo nagrodzone prace staną się plakatami profilaktycznymi, zwracającymi uwagę na bezpieczne spędzanie czasu wolnego.

Wszystkie prace konkursowe można oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu. Konkurs plastyczny jest jednym z elementów profilaktyki, prowadzonej przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Cieszynie, pod patronatem Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Ponadto na majówce w Drogomyślu odbył się pokaz sprzętu ratowniczego PCK (z Bielska-Bialej) i warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Stałym punktem imprezy jest również konkurs plastyczny na najładniejszą niezapominajkę oraz rozgrywki piłki nożnej dla klas 4-6. Rywalizowały drużyny ze świetlic z Bąkowa, Drogomyśla, Pruchnej, Zabłocia i Zbytkowa. Trzecie miejsce zajął skład ze Zbytkowa, drugie z Bąkowa, a zwyciężyła drużyna z Pruchnej. Mecze sędziowała Klaudia Ogierman.

Organizatorzy serdecznie dziękują Klubowi Sportowemu LKS „Błyskawica” Drogomyśl za udostępnienie miejsca.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk