Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • slajd_04
  • slajd_05
Reklama

Wernisaż wystawy Janusza Staronia

Email Drukuj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy
Jakuba Staronia
pt. "Rzymskie reminiscencje" - frotagge artystyczny
24 maj - godz. 17.00
Galeria MGOK
Wstęp wolny...

Jakub Staroń – wychowanek Grupy Plastycznej „MALUSIE”, działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu.

Laureat licznych konkursów plastycznych.

Urodzony 6.10.1983 roku w Katowicach. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. W 2008 roku ukończył studia magisterskie na kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie - Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Od października 2010 roku jest pracownikiem naukowo–dydaktycznym na stanowisku asystenta dr hab. prof. UŚ Urszuli Szuścik w Zakładzie Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Instytutu Nauk o Edukacji, Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie - Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W swoim dorobku artystycznym posiada zrealizowanie kilku indywidualnych wystaw w kraju i za granicą, jak również udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, a także realizację kilkudziesięciu warsztatów artystycznych w kraju.
Od stycznia 2010 roku należy do Stowarzyszenia “Musica Sacra”, której zadaniem statutowym jest zachowywanie pamięci o wizycie Ojca Świętego Jana Pawła II na Skoczowskiej Ziemi. Współpracuje również z parafialnym Muzeum im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk