Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • Slajd_01
  • slajd_06
Reklama

Samorządowiec Ziem Górskich wśród nas

Email Drukuj

 

 

 

Burmistrz Strumienia Anna Grygierek została odznaczona tytułem Samorządowca Ziem Górskich. Nagroda trafia do osób, które w sposób szczególny angażują się m.in. we współpracę ze słowackimi partnerami...

Nagrody co roku przyznaje Koalicja Marek Ziem Górskich. W tym roku nagroda była przyznawana w ramach projektu „Polsko-słowacka inicjatywa promocji i rozwoju marek ziem górskich”. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach. Wręczono także tytuły Honorowych Ambasadorów Ziem Górskich. Wyróżnione osoby otrzymały oficjalną statuetkę konkursu oraz dyplom.

Honorowi Ambasadorzy Ziem Górskich
- Elżbieta Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego
- Tadeuszowi Frąckowiak – Honorowy Konsul RP na Słowacji

Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich – Mieczysław Jan Guziak (Jahex, Nowy Targ)
Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich – Patrik Habo (Liptovska spółka budowlana sp. z .o)
Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich – Władysław Żyrek (Inbud Żywiec sp. z o.o)
Dziennikarz Ziem Górskich – Lubomir Fronko (TV Markiza)
Samorządowiec Ziem Górskich – Anna Grygierek (Gmina Strumień)
Osobowość Ziem Górskich – Maria Grzechynka (Kanclerz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej)

Specjalny list do laureatów wystosował prezydent Bronisław Komorowski.

Gmina Strumień może pochwalić się projektami realizowanymi wspólnie z województwem Żylińskim. Są to zarówno inicjatywy kulturalne (Muzeum dzieciom, Szkoła w muzeum) jak i przedsięwzięcia inwestycyjne.

Największym wspólnym projektem realizowanym w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej było wyremontowanie w strumieńskim ratuszu piwnic i utworzenie Galerii Pod Ratuszem. Po słowackiej stronie nowe oblicze zyskał park zamkowy w Budatinie.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk