Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • slajd_06
  • Slajd_03
  • Slajd_01
  • slajd_04
  • Slajd_02
Reklama

Canzonetta zaśpiewa w międzynarodowym konkursie !!!

Email Drukuj

Chór CANZONETTA został zakwalifikowany do udziału w VIII Międzynarodowym Festiwalu „Gaude Cantem", który odbędzie się w dniach 18-21 października 2012 r. w Bielsku – Białej.

Impreza ta wywodzi się z zorganizowanego po raz pierwszy w 1996 roku Święta Pieśni "Gaude Cantem", które w początkowym okresie było dorocznym przeglądem zespołów śpiewaczych skupionych w bielskim oddziale Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Najnowszy etap w historii Gaude Cantem rozpoczął się w 2005 roku, kiedy to częścią imprezy stał się konkurs międzynarodowy. Pojawili się znakomici patroni i liczni sponsorzy, znacznie wzrosła pula nagród. Od 2010 roku miejscem konkursowych prezentacji jest świetnie wyposażona sala koncertowa bielskiej Szkoły Muzycznej. Całości, już po raz czwarty z rzędu, patronuje artystycznie Piotr Beczała, urodzony w Czechowicach-Dziedzicach, znakomity tenor, śpiewak Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

O zakwalifikowaniu chóru do udziału w Konkursie decydowała Rada Artystyczna Festiwalu na podstawie zgłoszonego repertuaru konkursowego, stopnia jego trudności i nagrań w wykonaniu chóru.

Wśród uczestników pojawili się od tej pory, oprócz Polaków, chórzyści z Czech, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier, Włoch i Rosji.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
+3 #1 Zbyś 2012-06-19 23:14
Nasze chóry na światowym poziomie!!! Coś pięknego!!! Duma Strumienia!!! :lol:
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk