Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • slajd_04
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • Slajd_01
Reklama

Piknik w Zabłociu

Email Drukuj

6 lipca świetlice środowiskowe zorganizowały dla dzieci i młodzieży Piknik Wakacyjny w Zabłociu. Odbył się on na terenie nowo wybudowanego budynku, w którym obecnie znajduje się świetlica. Spotkali się na nim uczestnicy placówek z Pruchnej, Drogomyśla, Zbytkowa, Bąkowa, Strumienia i oczywiście Zabłocia...

 

Na początek gospodarze zaprosili wszystkich do udziału w zajęciach malarskich, filcowania i kulinarnych. Podczas tych pierwszych można było na odpowiednim papierze, przy użyciu farb akrylowych wymalować prawdziwy obraz. Pomocą służył i objaśniał wszystkim tajniki tej sztuki Krzysztof Parchański – wieloletni uczestnik zajęć malarskich odbywających się w świetlicy w Zabłociu. Ci, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty filcowania mogli nauczyć się przygotowywania nietuzinkowej biżuterii pod okiem Pani Zofii Klajmon i Leokadii Rychły – kierowniczek świetlic. Do najsłodszego stołu warsztatowego zapraszała Pani Alina Wawrzyczek, która zachęcała do samodzielnego przygotowywania muffinek. Ogłoszono również konkurs krzyżówkowy z nagrodami. Każdy duży czy mały
w razie kłopotów z jej rozwiązaniem mógł skorzystać z pomocy, tak by otrzymać upragniony upominek. W międzyczasie można było pobawić się na placu zabaw i pofikać koziołki na trampolinie. Dla bardziej wymagających sportowców przygotowano boisko do siatkówki.

Po skończonych warsztatach zaproszono wszystkich do poczęstunku i jak nakazuje tradycja piknikowa były to kiełbaski z grilla. Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji. Chętnych zaproszono do zabawy z balonami z wodą. Można się było nieco zmoczyć. Nie był to jednak problem, bo pogoda zachęcała do ochłody. I tu najlepsi otrzymali nagrody. Ostatnią zabawą była gra 10 na 10. Po jej zakończeniu uczestnicy wrócili do domów, a organizatorzy zaplanowali kolejne spotkanie w Zabłociu, które odbędzie się już jesienią. Tematem będą działania kulinarne.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk