Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • slajd_06
Reklama

Canzonetta doceniona przez Powiat Cieszyński

Email Drukuj

W czwartek (28.09) chór szkolny Canzonetta i pan Krzysztof Wójtowicz odebrali z rąk starosty cieszyńskiego Jerzego Nogowczyka Nagrodę Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury im. Leopolda Jana Szersznika w kategorii Twórczości Artystycznej...

Uroczystość odbyła się w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Laudacje nagrodzonych odczytywał starosta Jerzy Nogowczyk.

Dziękuję wnioskodawcom, dziękuję wysokiej kapitule, że wśród tak licznych nominacji jednak zdecydowali się wybrać nas w tym roku - mówił podczas odbierania nagrody Krzysztof Wójtowicz, który dyrygował Canzonettą od 1971 r., - Ziemi cieszyńska nas wychowała i wykształciła. Teraz jesteśmy tej naszej ziemi coś winni i to robimy - dodał Krzysztof Wójtowicz.

W gali uczestniczył również zastępca burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski, który podziękował i pogratulował nagrodzonym.

Chór szkolny Canzonetta powstał w 1932 r i jest najstarszym chórem dziecięcym na Śląsku. Od 2003 r. funkcję dyrygentów pełnią w nim Tamara Nowok i Agnieszka Gawron-Gaszczyk, a Krzysztof Wójtowicz jest kierownikiem artystycznym zespołu. W tym roku chór obchodzi jubileusz 80-lecia.

W jego repertuarze mieści się muzyka od średniowiecza do współczesności – chór wykonuje m.in. utwory Mikołaja Gomółki, Stanisława Moniuszki, Józefa Świdera, Henryka Mikołaja Góreckiego, a także utwory ludowe oraz kompozycje określane jako rozrywkowe. Ponieważ zespół ten jest laureatem licznych, ogólnopolskich konkursów chórów szkolnych, od ponad 20 lat zalicza się go do ścisłej czołówki krajowej w swej kategorii.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
0 #2 mieszkaniec gminy 2012-09-30 21:45
Gratulacje Mistrzu!!!
 
 
0 #1 Janka 2012-09-30 14:33
Wielkie gratulacje dla dyrygentów i chórzystów!!! :lol:
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk