Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_01
  • slajd_05
  • Slajd_02
  • Slajd_03
  • slajd_06
Reklama

Termomodernizacja przedszkola w Strumieniu zakończona

Email Drukuj

W Strumieniu odbyło się oficjalne zakończenie realizacji projektu 'Termomodernizacja przedszkola przy ul. Młyńskiej w Strumieniu". Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z zaproszonymi gośćmi - Mirosławem Szemlą, zastępcą prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Anitą Szymańską - Dowbecką z Subregionalnego Punktu Informacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego...

 

Cieszymy się, że dzieci mają możliwość chodzenia do ciepłego i bezpiecznego przedszkola – podkreślała dyrektor placówki Bożena Gładysz-Malik. Przed zaproszonymi gośćmi wystąpiły dzieci z trzech grup przedszkolnych. Burmistrz w podziękowaniu za przygotowanie części artystycznej wręczyła dzieciom kolorowanki i słodkie upominki. Goście zapoznali się też szczegółowo z kolejnymi etapami realizacji projektu.

Termomodernizację przedszkola przy ul. Młyńskiej w Strumieniu rozpoczęto jesienią 2011 roku. Projekt przygotowała firma ConstructoR Michał Wałkuski z Knurowa., a wykonawcą była firma "ELIOS" Bogdan Malmon z Bielska - Białej.

W ramach projektu wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano nowy dach, kominy, powstała instalacja odgromowa i sanitarna, ocieplono ściany.

Dzięki wymianie źródła ciepła i modernizacji gospodarki cieplnej powstał efektywnie działający system grzewczy. Ponadto zadanie pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania budynku, zmniejszy się ilość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń pochodzących z niskiej emisji.

Zadanie zostało dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzięki montażowi środków z dwóch różnych źródeł wkład finansowy gminy wyniósł ok. 17 tys. zł.

Cieszę się, że są samorządowcy którzy widzą możliwość łączenia środków z różnych źródeł. Nie zawsze to wychodzi, ale tu się udało. Chciałem wam serdecznie pogratulować i podziękować za działania- powiedział Mirosław Szemla z WFOŚiGW.

Całkowita wartość projektu: 841 969,58 zł

Kwota dofinansowania z RPO: 715 674,14 zł

Środki z WFOŚiGW: 108 663,27 zł

Środki z budżetu gminy: 17 632,17

Przecięcie wstęgi

Przedszkole po remoncie

Przedszkole przed remontem

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
+1 #1 an 2012-10-27 17:36
Super! Wydano z gminnych pieniędzy tylko 17.632,17zł na termomodernizac ję przedszkola! Resztę (ponad 820.000zł) pozyskano z zewnątrz. Jestem pod wrażeniem!
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk