Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • slajd_04
  • Slajd_03
Reklama

Urząd Miejski w Strumieniu zmienia swój wizerunek

Email Drukuj

Zmieniły się wnętrza zabytkowego ratusza, lokalizacja biur, nie zapomniano również o najmłodszych, dla których na każdym piętrze ustawiony jest stolik z zabawkami. W poniedziałek 29 października zaprezentowano nowy wizerunek Urzędu Miejskiego w Strumieniu...

Remont ratuszowych wnętrz był koniecznością. Zniszczone pomieszczenia wymagały interwencji ekip budowlanych. Wymieniono wewnętrzne tynki, posadzki, pomalowano ściany, wymieniono stolarkę drzwiową, wyremontowano toalety. Remont objął cały budynek. Prace trwały przez wiele miesięcy, ale ostatecznie udało się osiągnąć zamierzony efekt.

Celem remontu była również przeprowadzka biur. Zmiana ich lokalizacji była wprowadzana pod kątem udogodnień dla mieszkańców. Podjęto decyzję, że biura najczęściej przez nich odwiedzane znajdą swoją siedzibę na parterze Urzędu. Są tam teraz: Biuro Podawcze (pok. 1), Kasa, Podatki (pok.2), Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa (pok.3), Urząd Stanu Cywilnego i Referat Spraw Obywatelskich (pok. 4). Koszt remontu wyniósł ponad 900 tys. zł.

Dzięki realizacji projektu „Nowoczesny urzędnik – nowoczesny urząd – gmina Strumień” pracownicy brali udział w szkoleniach, został również zakupiony sprzęt komputerowy i oprogramowania. Ponadto wprowadzono identyfikatory dla pracowników. Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Koszt projektu to ponad 370 tys, a 319 tys. zł dofinansowano.

Zmiany w ratuszu, były potrzebne. Jest to najstarszy ratusz na Śląsku. – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Ponadto Urząd Miejski w Strumieniu wydał również ulotkę teleadresową z bazą informacyjną dotyczącą całej gminy. Znajdują się w niej nie tylko namiary na Urząd Miejski, ale również na jednostki organizacyjne, ochotnicze straże pożarne, placówki oświatowe oraz telefony alarmowe.

Ratusz po remoncie

 

Ratusz przed remontem

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk