Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_06
Reklama

Święto Niepodległości w Strumieniu

Email Drukuj

Będą czytać „Pana Tadeusza” i tańczyć poloneza. W Strumieniu uroczystości z okazji Święta Niepodległości upłyną w towarzystwie epopei narodowej. Zostaną też wręczone wyróżnienia dla szczególnie zasłużonych mieszkańców i organizacji gminy...

Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem zapraszają do udziału w obchodach Święta Niepodległości w Strumieniu.

O 8:00 rano w kościele parafialnym św. Barbary odbędzie się msza św. w intencji ojczyzny, po której władze miasta z radnymi i mieszkańcami złożą kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu w Parku Miejskim. Następnie wszyscy przejdą pod tablicę pamiątkową na budynku przy ul. 1 Maja 20 (byłe Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego). Tablica przypomina, że była tu siedziba Dowództwa Głównego Polskiej Organizacji Wojskowej w czasie I powstania śląskiego. Uczestnikom obchodów będzie towarzyszyła orkiestra dęta z Chybia.

Po złożeniu kwiatów odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Program artystyczny przygotowali uczniowie strumieńskiego gimnazjum. Z okazji 200-lecia ostatniego zjazdu na Litwie motywem przewodnim programu będzie „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Główni bohaterowie epopei – Zosia i Tadeusz – poprowadzą poloneza, a uczniowie odczytają fragmenty dzieła Adama Mickiewicza.

Podczas sesji zostaną wręczone  wyróżnienia: „Zasłużony dla sołectwa/ miasta”, Zasłużony dla Gminy Strumień” oraz „Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej – Srebrna Cieszynianka”

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
0 #1 Andrzej 2012-11-11 21:47
Na budynku byłej szkoły jest również tablica katyńska, o której autor tej wiadomości zapomniał." Uważam rze" na pomniku w parku dopisać-...i komunizmu, tam zamieścić tę tablice, a nad tablicą POW trzeba pomyśleć gdyż budynek został wystawiony na sprzedaż przez Powiat.
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk