Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_06
  • slajd_04
Reklama

Wieczór z Szymborską

Email Drukuj

Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu serdecznie zaprasza na spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej "Chwilami życie bywa znośne".
17 XI 2012 godz. 17.00 - Gminne Centrum Integracji Wsi w Pruchnej

Jesienne wieczory sprzyjają spotkaniom z poezją. W Pruchnej w sobotę poezję Wisławy Szymborskiej będą recytować mieszkańcy gminy na czele z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek.

Spektakl poetycko-multimedialny pt.:  „Chwilami życie bywa znośne” odbędzie się w Gminnym Centrum Integracji Wsi. Podczas niego będzie można wysłuchać wierszy noblistki w oryginalnych interpretacjach. Poezje przeczyta również m.in. Henryka Brańczyk, Anna Głowinkowska, Joanna Solarczyk, Anna i Jarosław Mazur oraz Zbigniew Podyma.

Zapraszamy w sobotę 17 listopada o g. 17:00 do GCIW w Pruchnej.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
0 #4 a 2012-11-22 16:07
W Strumienia pamieta sie historie taka jak sie chce, zreszta w wielu miejscowoswciac h tak jest.
 
 
+4 #3 anula 2012-11-14 18:33
Wisława Szymborska nigdy nie zaprzeczała temu, że w czasach stalinowskich pisała wiersze tendencyjne, zgodne z "myślą jedyną słuszną". Mówiła otwarcie, że to był błąd i żałuje tego. Odsyłam do biografii autorki. Jednak myślę, że poezja sama się obroni. Nie szukajmy dziury w całym! to plucie jest teraz takie modne! Nie dajmy się zwariować, zwłaszcza, kiedy ktoś chce zrobić coś ciekawego. Najgorsze jest zakłamanie. ;-) dziwne, że o historii przypominają sobie ludzie wtedy głownie, gdy chcą narobić przysłowiowego dymu. Brawo MGOK!
 
 
-3 #2 lok 2012-11-14 14:26
Ludzie pamietaja, ale jedynie ci na dole...
 
 
-2 #1 zdystansowany 2012-11-13 21:47
Bardzo dobrze, że w naszym mieście i okolicach promuję się sztukę, naprawdę bardzo dobrze! :) Ale... ale mogła być to poezja kogoś innego, a nie p. Szymborskiej. Osoba, która podpisała Rezolucję Z.L. Polskich w Krakowie w sprawie księży... osoba, która tworzyła utowry popierające Lenina i Stalina... Ludzie! Pamiętajmy o historii!
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk