Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • slajd_04
  • slajd_06
  • Slajd_03
  • Slajd_01
  • Slajd_02
Reklama

Ortograficzne zmagania w Strumieniu

Email Drukuj

W Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Strumieńska Żaba". Dyktando co roku organizowane jest pod patronatem Starosty Cieszyńskiego Jerzego Nogowczyka i Burmistrza Gminy Strumień Anny Grygierek...

 

 

W tegorocznym dyktandzie wzięło udział 66 uczniów z całego powiatu. Byli to zwycięzcy szkolnych eliminacji. Gimnazjum w Strumieniu było reprezentowane przez sześciu uczniów. Dyktando pt. "O heraldyce i weksylologii" przygotowała prof. Aldona Skudrzyk, a podyktowała młodzieży Lucyna Hawerland-Głupczyk ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu.

Oficjalnego otwarcia dyktanda dokonali Anna Grygierek Burmistrz Strumienia wraz z dyrekcją szkoły. Wierzę, że wszystko pójdzie dobrze. Nie denerwujcie się. Jesteście wspaniali – podkreślała burmistrz. Widząc, że jest was tutaj tak dużo, jestem spokojna o dalsze losy mowy polskiej – dodała dyrektor gimnazjum Lilla Salachna – Brzoza.

Teraz teksty napisane przez uczniów będzie przez tydzień sprawdzała komisja w składzie:

- Lilla Salachna-Brzoza – dyrektor gimnazjum
- Waldemar Krzysiek – zastępca dyrektora gimnazjum
- Grażyna Gądek – polonistka
- Izabela Wojciech – Kuboszek – polonistka

Nagrody zostaną wręczone laureatom 19 grudnia o 11:00 w auli Gimnazjum w Strumieniu.

 

 

 

TEKST DYKTANDA:

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Dodaj komentarz

UWAGA:
Komentarze anonimowe publikowane są po zatwierdzeniu ich przez redakcję.
Prawo do autopublikacji otrzymują konta zarejestrowane (po 5 komentarzach zgodnych z regulaminem)


REGULAMIN DODAWANIA KOMENTARZY

Kod antysapmowy
Odśwież


Damsoft Wędkarstwo-śląsk