Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • Slajd_01
  • slajd_05
  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_06
Reklama

Strumieńscy gimnazjaliści w działaniu

Email Drukuj

Chcą pomagać i uczyć się współpracy. W Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu działa 8-osobowa grupa młodzieży Wolontariaci.
Gimnazjalistki raz w tygodniu spotykają się z młodzieżą niepełnosprawną i przez zajęcia plastyczne integrują się...

 

 

Wolontariuszkom towarzyszy Katarzyna Broda-Firla, która wprowadza uczestników zajęć w świat różnych technik malarskich. Młodzież do tej pory wspólnie malowała na koszulkach, szkle czy tworzyła metodą batikową. Osobą wspierającą zespół jest coach grupy Agnieszka Baron.

Wszystkim obecnym takie zajęcia sprawiają ogromną radość. To nie tylko rozwijanie swoich pasji i poszerzanie umiejętności malarskich, ale także nauka współpracy z osobami niepełnosprawnymi -  mówi Paulina Biaduń, koordynator grupy Wolontariaci - Dzięki takim osobom można nauczyć się bezinteresowności, wrażliwości i poszanowania dla osób, od których część społeczeństwa się odizolowuje.

Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu funduszy europejskich pozyskanych w ramach programu Młodzież w Działaniu.  Projekt ma zakończyć się w czerwcu, ale jego uczestnicy już planują zajęcia w następnym roku szkolnym.

 

 

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk