Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • Slajd_01
  • slajd_04
  • Slajd_02
  • Slajd_03
  • slajd_06
Reklama

Radni obradowali podczas sesji

Email Drukuj

Podczas XXXI Sesji Rady Miejskiej jaka odbyła się w poniedziałek 25.02.2013 r. w Strumieniu mjr Janusz Świerczewski w Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej wręczył srebrny medal "Za zasługi dla obronności kraju" p. Ludwice Kajstura ze Strumienia...

 

 

Odznaczenie odebrała w imieniu uhonorowanej córka Bogusława. Medal został wręczony p. Ludwice w uznaniu za wychowanie czterech synów, którzy odbyli zawodową służbę wojskową w Wojsku Polskim.

Po zakończeniu uroczystości radni przystąpili do realizacji zaplanowanego porządku obrad. Podczas sesji Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie utworzenia obwodów głosowania w gminie Strumień. Gmina została podzielona na 8 obwodów głosowania. Dwa obwody wyborcze znajdują się w Strumieniu, dwa w Pruchnej i po jednym w pozostałych sołectwach. W stosunku do lat poprzednich dodatkowy obwód powstał w Pruchnej, czyli mieszkańcy będą mieć dwie komisje do liczenia głosów w wyborach. Obydwie komisje będą mieścić się w Zespole Szkół. Do jednej będzie się wchodziło wejściem od strony przedszkola a do drugiej od strony szkoły.

OBWODY WYBORCZE W GMINIE STRUMIEŃ

Radni obradowali także nad uchwałą dotyczącą ustawy śmieciowej. Dotyczyła ona dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Wśród dodatkowych usług znalazły się:

- odbiór odpadów zmieszanych pod ustalony limit (100 l/miesiąc/osoba) – koszt dodatkowy to 14 zł za każde 100 litrów odpadów odebranych ponad limit

- odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych w punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, ponad ustalony limit (do 200 kg w okresie 5 lat na osobę) – koszt dodatkowy to 40 zł za każde 200 kg odpadów dostarczonych ponad limit.

Rada Miejska zapoznała się z informacją na temat wykorzystania dofinansowań do wymiany źródła ciepła oraz usuwania azbestu w 2012 r. Na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła można było w 2012 r. uzyskać dofinansowanie maksymalne w wysokości 3.500 zł. w sumie w 2012 r. wydano na dofinansowanie 35.522,26 zł, czyli o 3 tys. zł. więcej niż w roku 2011. Na dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest wydano z budżetu gminy 9 tys. zł. Mieszkańcy ubiegający się o dofinansowanie mogą liczyć na pokrycie przez gminę 100 % wartości zadania jednak nie więcej niż:

2.500 zł – w przypadku usuwania azbestu z jednego budynku
3.500 zł – w przypadku usuwania azbestu z dwóch lub więcej obiektów

 

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
0 #3 mieszkaniec gminy 2013-03-01 12:52
A tak przede wszystkim gratulacje dla uhonorowanej :-)
 
 
0 #2 mieszkaniec gminy 2013-03-01 01:46
c.d.
Chciałbym zaznaczyć że rura kanalizacyjna nie dotrze do każdego gospodarstwa w naszej gminie, mieszkańcy Zabłocia, Zbytkowa i Bąkówa mają szanse w bliższej lub odleglejszej perspektywie na kanalizację(dot ycz tylko gospodarstw o skupionej zabudowie), a co z mieszkańcami Drogomyśla i Pruchnej? Więc jest to jakieś rozwiązanie. W chwili obecnej jest wymagane przynajmniej 120 mieszkańców na 1 km rurociągu kanalizacyjnego . Roczny koszt utrzymania Przydomowej Oczyszczalni Ścieków to ~200-250zł. Następna sprawa to czy warto ładować pieniążki w remont i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Strumieniu oraz szeregu przepompowni?
Jak się zapatrujecie na takie rozwiązanie? Proszę Was o sensowne opinie w tym temacie.
Do Redakcji zwracam się z prośbą o kontynuowanie tego tematu. Jakie są plany Gminy (bliższe i odleglejsze) odnośnie gospodarki ściekowej w gminie?
 
 
0 #1 mieszkaniec gminy 2013-03-01 01:45
„Rada Miejska zapoznała się z informacją na temat wykorzystania dofinansowań do wymiany źródła ciepła oraz usuwania azbestu w 2012 r.”
Zastanawiam się jeszcze nad jednym dofinansowaniem , a mianowicie ubieganie się Gminy Strumień w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie do Przydomowych Oczyszczalni Ścieków, skoro są trudności o uzyskanie dofinansowanie z środków zewnętrznych do budowy kanalizacji w Gminie Strumień.
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk