Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • slajd_05
  • slajd_06
  • Slajd_02
  • Slajd_03
  • slajd_04
Reklama

Adam Wowra w gronie matematycznych mistrzów

Email Drukuj

Uczeń Gimnazjum im. Powstańców  Śląskich w Strumieniu Adam Wowra został laureatem trzeciego stopnia ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. To jedyny uczeń, który zdobył tak wysokie notowania,  z powiatu cieszyńskiego...

W ostatniej turze zawodów najlepsi matematycy na poziomie gimnazjów z całego kraju przez trzy godziny rozwiązywali skomplikowane zadania matematyczne. Spośród nich komisja wyłoniła laureatów, których uhonorowano podczas uroczystej gali 17 marca. Gratulacje składała i dyplomy wręczała wiceminister Edukacji Narodowej.

Finalistom i laureatom Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów przysługują m.in. uprawnienia przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i przy egzaminie gimnazjalnym. Adam Wowra swoje uzdolnienia matematyczne zaprezentował już w drugiej klasie gimnazjum. Wówczas został laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.

Uczniowi sukcesów gratuluje dyrekcja gimnazjum  -  Gratulujemy mu wspaniałych osiągnięć i jesteśmy pełni podziwu dla jego wytrwałości, 
ciężkiej pracy oraz olbrzymiego talentu. Gratulujemy także nauczycielce strumieńskiego gimnazjum - pani Karinie Szwejdzie, pod której fachową i merytoryczną opieką Adam rozwijał swoje zdolności.

Do gratulacji się dołączamy, a zwycięskiemu duetowi życzymy sił do dalszego doskonalenia swoich pasji i wielu kolejnych sukcesów.

 


Na FOTOGRAFII: Od lewej: dyrektor gimnazjum Lilla Salachna - Brzoza, Teresa Kajsztura - nauczyciel chemii, Adam Wowra - laureat Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, Karina Szwejda - nauczyciel matematyki

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk