Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • slajd_04
  • Slajd_03
  • slajd_06
  • Slajd_02
  • slajd_05
Reklama

Wernisaż wystawy twórczości Marii Piech

Email Drukuj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu oraz AGT "Strumień" serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy twórczości Marii Piech pt. "Impresje z podróży", który odbędzie się 25 kwietnia br. o godz. 17.00 w galerii MGOK...

Maria Piech

Od lat jest aktywnym członkiem AGT "Strumień"

Maluje obrazy olejne, pastele, akwarele, robi grafiki oraz ilustracje i okładki książek. Inspiruje ją nastrój miejsca, ulotność chwili i barw. Poszukuje różnych form wyrazu i łączy techniki plastyczne.
Wzięła udział w 200 wystawach zbiorowych i 45 indywidualnych. Uczestniczyła w plenerach w kraju i za granicą m.innymi: Paryż, Wenecja, Hiszpania, Grecja, Zakopane, Lanckorona, Tczew.
Pisze również wiersze. Wraz z Ośrodkiem Kultury w Strumieniu wydała autorski tomik pt. „Tańcząc z chmurami” oraz ok. 40 wydawnictw zbiorowych.
Zajmuje się również ceramiką i rzeźbą.
Za swoją twórczość otrzymała nagrody i wyróżnienia.
Jej prace można spotkać w muzeach, placówkach kultury i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą m.in. USA, Kanada, Boliwia, Niemcy, Czechy.Za liczne osiągnięcia otrzymała odznakę "Zasłużony Działacz Kultury".

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk