Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_04
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_06
Reklama

Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

Email Drukuj

22 czerwca, w Parku Miejskim w Strumieniu, odbył się Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: najstarszy bębniarz Mateusz Lebioda, najmłodsza tancerka Zuzia Śmieszek oraz Martyna Habarta reprezentująca grupę młodzieży przygotowującą grafiki komputerowe...

 

Równocześnie z plenerową imprezą została otwarta wystawa, którą od tego dnia można oglądać w galerii ośrodka kultury. Po oficjalnej inauguracji na scenie zaprezentowały swój dorobek wszystkie grupy bębniarskie i taneczne działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu i podległych mu świetlicach środowiskowych w Bąkowie, Drogomyślu, Pruchnej, Zabłociu i Zbytkowie. W tle fenomenalnych występów bębniarskich, poprowadzonych przez charyzmatycznego Andrzeja Żydka, można było, na wielkim ekranie, podziwiać wyniki dziewięciogodzinnych warsztatów grafiki komputerowej. Przed kolejną atrakcją, co odważniejsi tancerze wzięli udział w Bitwie Tanecznej, którą oceniała komisja w składzie: Austin O’Gorylla (Bogusław Żydek – dyrektor MGOK), Kinga Stusin (Ewa Sepełowska – kierowniczka świetlicy w Zabłociu) oraz Michał Pieróg-z-serem (Sławek Orawiec – choreograf). Najlepsza w improwizacji tanecznej okazała się Alicja Śmigiel, która otrzymała zasłużoną statuetkę i pamiątkowy dyplom. Po takim wstępie pozostało już tylko zaprezentować wszystkie zespoły taneczne w grupowych choreografiach przygotowanych przez instruktora zajęć, Sławka Orawca. W przerwie, oczekując na gwiazdę wieczoru, wyświetlona została prezentacja dokumentującą plastyczne działania młodzieży z gimnazjum w Strumieniu. Efekt ich pracy można było również podziwiać na zaaranżowanej w parku wystawie.
I wtedy nastąpiła długo oczekiwana chwila, pojawił się On. Wysiadł z limuzyny, którą eskortowali ochroniarze i stworzył dla wszystkich niezapomniane show.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk