Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • slajd_05
  • slajd_04
  • Slajd_03
  • slajd_06
  • Slajd_02
Reklama

Ambitny jubileusz

Email Drukuj

Towarzystwo Śpiewacze LUTNIA im. Jana Orszulika w Strumieniu obchodzi w tym roku jubileusz 95-lecia istnienia. Do setki brakuje tylko 5 lat, ale już 95 mobilizuje członków do aktywnego uczczenia tegoż wydarzenia...

 

 

Ambitne plany nowo wybranego zarządu znalazły materialne wsparcie z pozyskanych unijnych środków. Tym sposobem Lutnia już w styczniu rozpoczęła świętowanie uroczystym koncertem kolęd do udziału, w którym zaprosiła zaprzyjaźnione chóry i umuzykalnione rodziny. W maju zostały przeprowadzone warsztaty muzyczne, w których mógł wziąć udział każdy umiejący śpiewać mieszkaniec gminy Strumień. Podczas warsztatów instruktorzy kładli nacisk na emisję głosu oraz rozczytali z chórem kilka utworów, które zostaną zaprezentowane podczas koncertu jubileuszowego. Wspomniany koncert, który podsumuje rok jubileuszowy Towarzystwa odbędzie się 28 września w Sanktuarium św. Barbary w Strumieniu. Wszyscy, którzy tego popołudnia zawitają do strumieńskiej świątyni będą mieli okazje usłyszeć indywidualny program jubilata i innych zaproszonych chórów oraz kompozycje wspólne. Dla pasjonatów nie tylko muzyki chóralnej, ale przede wszystkim klasyki światowej muzyki zabrzmi Hallelujah Handela, Credo Maklakiewicza, Misja Ennio Moriccone czy napisany specjalnie na tę okazję przez Tomasza Stobierskiego utwór Witaj, Niebios Królowo. Jubilat wystąpi w zakupionych w ramach projektu nowych strojach, a na każdego z przybyłych gości będzie czekał folder okolicznościowy opisujący działania Lutni. Ponadto do udziału w koncercie będzie zachęcał profesjonalny klip zrealizowany przez fotografa Mariusza Gruszkę i reżysera Rafała Zguda. Wrześniowy uroczysty koncert, który zostanie zarejestrowany na kamerze i profesjonalnie sfotografowany, zamknie obchody 95-lecia Towarzystwa i podsumuje realizowany przez cały rok projekt.

Tytuł projektu:
Dyptyk koncertowy w ramach obchodów jubileuszu 95 lat istnienia TOWARZYSTWA ŚPIEWACZEGO "LUTNIA" IM. JANA ORSZULIKA W STRUMIENIU z towarzyszeniem warsztatów muzycznych, prób, zakupem strojów męskich i wydaniem folderu okolicznościowego.

Całkowita kwota projektu: 25 600,00 zł

Kwota dofinansowania: 20 480,00 zł


 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Działania 413 „Wdrażanie lokalnej strategii rozwoju”, „Małe projekty” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk