Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_06
  • slajd_04
  • Slajd_01
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • Slajd_02
Reklama

Misiowe warsztaty

Email Drukuj

Na świetlicy środowiskowej w Pruchnej pierwsze dni jesieni poświęcone zostały "pluszakom". Nie jakimś tam, ale własnoręcznie przygotowanym. Wiadomo, że ulubiona maskotka może wiele. Bywa, że odpędza smutki, pomaga w nauce, a przede wszystkim jest najlepszym przyjacielem...

 

Grupa dzieci w ciągu czterech dni przygotowała wyjątkowe misie i pieski. Każdy samodzielnie rysował wykrój na materiale, wycinał, a po zszyciu wypełniał wnętrze resztkami materiałów. Na samym końcu „pluszak” otrzymywał guzikowe oczka i imię. Niektórzy postarali się również o ubranka na chłodne dni . Byli też i tacy, którzy przygotowali nie jedną, nie dwie a trzy maskotki. Zabawa była wyśmienita, a ile wiedzy o szyciu, przyjaźni i odpowiedzialności, choćby za maskotkę, o która trzeba dbać.
Maskotki nieznacznie różnią się pomiędzy sobą. Czasem któryś miś ma mniejszą jedną łapkę, bywa, że każde oczko jest inne. Czy nie są jednak podobne do nas. Wszyscy się przecież czymś różnimy… Własnoręcznie wykonany miś, to coś więcej, niż zwykła maskotka...

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk