Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • Slajd_03
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • slajd_04
  • Slajd_01
Reklama

Spotkanie z liderem zespołu Universe

Email Drukuj

W dniu 14 listopada br. Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu - filia w Pruchnej gościła współzałożyciela i obecnego lidera zespołu Universe - pana Henryka Czicha. Spotkanie autorskie odbyło się w sali Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej...Artysta promował swoją książkę pt.: "Tacy byliśmy... czyli Universe znany i nieznany", która jest pierwszym tomem wspomnień pana Czicha, dotyczącym tej legendarnej grupy. Książka zawiera także archiwalne wywiady prasowe z lat 80-tych, znane i nieznane teksty piosenek, fragmenty kalendarium zespołu, galerię zdjęć i pamiątek.

Podczas tego wyjątkowego spotkania można było posłuchać na żywo pięknych i wszystkim dobrze znanych utworów takich jak: „Tacy byliśmy”, „Mr Lenon”, „Wołanie przez ciszę” czy „W perły zmienić deszcz”, a także piosenek, które dopiero niedawno powstały - “Zacznij od dziś”, “Raz wróg, raz brat”. Henryk Czich w ciekawy sposób przybliżył zebranym kulisy powstania zespołu Universe. Opowiadał o sukcesach zespołu na Festiwalach Piosenki w Opolu i Sopocie, trasach koncertowych oraz o swojej działalności terapeutycznej w Centrum Terapii Jąkania w Mikołowie, którego jest współzałożycielem.

Zespół Universe został założony w 1981 roku przez Henryka Czicha i Mirosława Bregułę. Wspólnie nagrali ponad 150 piosenek. Universe ma na koncie setki koncertów zagranych w kraju i za granicą i od lat swoją wierną publiczność. W 2008 roku grupa nagrała płytę Mijam jak deszcz, która jest pożegnaniem Universe z nieżyjącym Mirkiem Bregułą.

 

 

 

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk