Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_04
  • slajd_06
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_05
Reklama

Remont przejazdu w Strumieniu

Email Drukuj

W przyszłym tygodniu należy przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym.
W dniach od 12.12.2013 do 19.12.2013 zostanie zamknięty dla pojazdów samochodowych przejazd kolejowy na ulicy 1 Maja w Strumieniu...


Wielu kierowców będzie chciało dojechać do "wiślanki" ulicą Pawłowicką. Pamiętajmy że ta nie posiada chodników a włączenie się do ruchu na skrzyżowaniu 2-pasmówki z ulicą Leśną w Dębinie wymaga ostrożności.
Jadąc do Skoczowa można przejechać przez wyremontowane drogi w Zabłociu.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
-17 #48 rowerowy 2013-12-30 22:00
Cytuję devotion:
Cytuję rowerowy:
A co bronisz parkingu na ul Ks Londzina? Idz do pani burmistrz , nie przejmuje się twoim komentarzem ani tym co ktoś o mnie mówi , po prostu wielu mieszkańców jest za zmianą organizacji ruchu na tej ulicy, na rowerzystów się uwziąłeś? Jest wolny kraj człowieku , nie życzę sobie takich komentarzy na mój temat , jazda na rowerze nie jest bezsensowna , jeżeli ktoś lubi to ma do tego pełne prawo ,według ciebie to co piszę jest bez sensu?Parking na Podwalu zrobiony a auta co 5 metrów stoją na drodze na ul Londzina - to nie tylko absurd ale i paradoks .


Tak bronię, mam do tego prawo. Podoba mi sie tak jak jest. Zresztą chyba wszystkim co tutaj zaglądnęli i skomentowali, co widać po ocenach postów. Jesteś tak zaminusowany jak nikt na tym portalu.


Ja też mam prawo walczyć o to żeby zmieniono tam organizację ruchu z korzyscią dla rowerzystów, szczególnie dla ich bezpieczeństwa
 
 
-19 #47 rowerowy 2013-12-30 21:56
Pani burmistrz odrzuca wnioski , petycje np osób które domagają się przywrócenia tam ruchu dwukierunkowego , kiedyś były konsultacje np zmiany organizacji ruchu na kościelnej - ja byłem na takich konsultacjach , natomiast mieszkańców Strumienia było kilku więc prawda jest taka że kilka osób decyduje o tym gdzie można a gdzie nie mozna poruszać się rowerami.Ten odcinek ulicy o jakim mówimy był kiedyś bezpieczną drogą dojazdową dla rowerzystów a to że kierowcy nie umieli tam parkować to nie sprawa rowerzystów
 
 
-17 #46 rowerowy 2013-12-30 21:49
Jest też wiele osób za zmianą organizacji ruchu na tamtej ulicy. Ja też mam prawo wyrażać swoje zdanie i opinie , prawda jest taka że nikt nie przestrzega prawa a Policja nie umie wyegzekwować , może poproś panią burmistrz żeby zorganizowała spotkanie otwarte na ten temat to możemy podyskutować , ta organizacja ruchu jest niekorzystna dla rowerzystów , a kierowcy nie mają prawa dyskutować w tej sprawie jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo ponieważ kierowcy sami ignorują rowerzystów
 
 
+17 #45 devotion 2013-12-30 17:47
Cytuję rowerowy:
A co bronisz parkingu na ul Ks Londzina? Idz do pani burmistrz , nie przejmuje się twoim komentarzem ani tym co ktoś o mnie mówi , po prostu wielu mieszkańców jest za zmianą organizacji ruchu na tej ulicy, na rowerzystów się uwziąłeś? Jest wolny kraj człowieku , nie życzę sobie takich komentarzy na mój temat , jazda na rowerze nie jest bezsensowna , jeżeli ktoś lubi to ma do tego pełne prawo ,według ciebie to co piszę jest bez sensu?Parking na Podwalu zrobiony a auta co 5 metrów stoją na drodze na ul Londzina - to nie tylko absurd ale i paradoks .


Tak bronię, mam do tego prawo. Podoba mi sie tak jak jest. Zresztą chyba wszystkim co tutaj zaglądnęli i skomentowali, co widać po ocenach postów. Jesteś tak zaminusowany jak nikt na tym portalu.
 
 
-26 #44 rowerowy 2013-12-26 23:53
Cytuję x:
moim skromnym zdaniem byłoby bardzo korzystne postawienie fotoradaru koło nowo otwartego przejazdu kolejowego w strumieniu albo jakby stawała tam często policja z radarem nawet jakby padał deszcz albo w mróz. teraz gdy przejazd jest płaski jak stół można przejeżadzac po nim z bardzo dużą prędkością (wiem bo sam ostatnio szybko po nim przejeżdzałem tak okolo 80 km/h a szło by nawet szybciej). wtedy przychody do pani burmistrz byłyby dużo większe.
pozdro


Tylko drogówka z Cieszyna mogłaby się tym zająć , natomiast dopóki nie będzie ścieżek rowerowych na tym odcinku to niedługo bilans będzie liczony w zabitych i rannych , szczególnie że niektórzy rowerzyści jadący od strumienia przed przejazdem ustawiają się po lewej stronie jak w Anglii i wjeżdżają potem na ulicę Cieszyńską
 
 
-25 #43 rowerowy 2013-12-26 23:49
Swego czasu nawet samochody poruszały się tam pod prąd i tak przy okazji powiem ci że kiedy jechałem tam prawidłowo zgodnie z przepisami na zakręcie pod prąd wyjechał mi samochód i w ostatniej chwili zdążyłem go zauważyć. Wiele osób jezdzi tam na rowerach pod prąd i najniebezpieczn iejszy jest tam zakręt- takie sytuacje będą tam do czasu kiedy nie dojdzie do czegoś poważniejszego. Organizację ruchu trzeba tam zmienić
 
 
-25 #42 rowerowy 2013-12-26 23:45
Reasumując : Dlaczego wprowadza się taką organizację ruchu przez którą rowerzyści są zmuszani łamać przepisy , stwarzać zagrożenie dla pieszych? lub wjechać w Mostową i do rynku dostać się ruchliwą szosą? Przed 2010 rokiem dla rowerzystów dwukierunkowa ulica Ks Londzina była bezpieczna natomiast teraz nie jest bezpieczna nawet dla pieszych. To że nie było żadnych kolizji czy wypadków nie ma żadnego znaczenia
 
 
-25 #41 rowerowy 2013-12-26 23:34
Przed zmianą tej organizacji ruchu na Londzina z 2010 roku nie odnotowano żadnych kolizji i wypadków z udziałem rowerzystów , teraz rowerzyści jeżdzą tam chodnikiem zagrażając pieszym lub jeżdząc pod prąd przez co łamią przepisy a Policja jest ulgowo nastawiona , na staromiejskiej jest za wąski chodnik po którym poruszają się piesi i zakaz ruchu ,problem w tym wszystkim polega na tym że przez to że zmieniono tam organizację ruchu rowerzyści są zmuszani łamać przepisy i nie ponoszą za to konsekwencji oraz stwarzają zagrożenie dla pieszych
 
 
-25 #40 rowerowy 2013-12-26 19:05
Cytuję Antyskrajny:
Problem polega na tym, że nie rozumiesz, że Strumień nie potrzebuje ścieżek rowerowych na wzór tych, które są w dużych miastach. Postaraj się zauważyć, że pod względem infrastruktury bliżej nam do wsi. Mamy tak dużo mało uczęszczanych przez samochody ulic, którymi jesteśmy w stanie dostać się w każde niemal miejsce, że aż szkoda pieniędzy aby na siłę wytyczać ścieżki na zaledwie kilku głównych ulicach.

Pisałeś wcześniej, że przed zmianą organizacji ruchu na ul. Londzina droga ta była bezpieczna dla rowerzystów. Do ilu w takim razie wypadków/kolizji/zdarzeń drogowych doszło od momentu wprowadzenia ruchu jednokierunkowe go?

Chciałeś konkretów to masz - liczę na równie konkretne odpowiedzi, a nie kolejne lanie wody.

Drogi dla rowerów są potrzebne tylko tam gdzie jest duże natężenie ruchu samochodowego, gdzie indziej wystarczą pasy ruchu rowerów w jezdni czy strefy tempo 30 z progami zwalniającymi.
 
 
-25 #39 rowerowy 2013-12-26 19:01
po za tym można wytyczyć pasy ruchu rowerów w jezdni przy okazji dużych remontów , infrastruktura rowerowa to także progi zwalniające i strefy tempo 30 których brakuje , co do ulicy ks londzina można nawet dopuścić legalną jazdę rowerem pod prąd co umożliwiają przepisy. Ścieżki rowerowe są potrzebne nawet w Strumieniu szczególnie przy ruchliwych ulicach tj -ulica 1 maja czy droga wojewódzka w kierunku Pszczyny
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk